Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! Empty Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!!

Wed 21 Sep 2011 - 14:51
Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! Nxenesi
Një bullgar 78-vjeçar është bërë këtë vjeshtë nxënësi më i vjetër në Bullgari. Apostol Stojanov nga fshati Gornji Popovci në shkollën fillore ka hyrë i veshur me këmishë të bardhë dhe me një buqetë lulesh për mësuesen, sikur të gjithë nxënësit tjerë të klasës së parë.
Ai është ulur në klasë në bankën e fundit dhe ka nisur mësimet me abetaren dhe librin e leximit, për të cilat kishte imagjinuar me dekada me radhë.
Apostol mbeti analfabet për shkak të varfërisë së madhe dhe për shkak të kësaj mbeti i paarsimuar tërë jetën dhe nuk mundi të gjejë një vend pune, por iu është dashur të merret me bujqësi.
Kur ka nënshkruar ai ka përdorur gishtin e madh për të lënë me boje gjurmën e tij.
Para disa vitesh mësoi edhe të nënshkruajë, por edhe më tej ishte ai vuante nga mendimi se nga kjo botë do të largohej analfabet, për shkak të të cilës para disa muajve shkoi në shkollën fillore “Rajço Karolev” që të pyesë nëse në shkollë ka vend për të atillë sikurse është ai.LAJMI I FUNDIT
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! Empty Re: Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!!

Wed 21 Sep 2011 - 18:30
Ku me jepka shanc dhe shpres se mund te futemd he une ne klas te par prap Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! 45550 Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! 45550 Bullgari, një 78-vjeçar nxënës në klasën e parë!!! 45550
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi