Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Aparati fotografik më i vogël në botë Empty Aparati fotografik më i vogël në botë

Thu 22 Sep 2011 - 17:12
Aparati fotografik më i vogël në botë Aparati-mikroskopik
Në Nju Jork është krijuar aparati fotografik më i vogël në botë, i cili është vetëm 2.54 centimetra dhe mund të mbahet vetëm me njërin gisht.

Edhe pse një aparat mikroskopik, çuditërisht me të mund të bëhen foto 2 megapixel e madje mund të xhirohen video.

Krijuesit e këtij aparati, firma Hammacher Schlememr, do ta nxjerrë në shitje për rreth 100 dollarë.

“Edhe pse është shumë i vogël, me të mund të merren foto dhe të regjistrohen video me të njëjtën cilësi si ato të aparateve shumë më të mëdhenj. Presim që kjo shpikje të ketë shumë sukses. Aparati shitet me një mbajtëse që lidhet në kyçin e dorës”, shprehet Fred Berns, menaxheri i Hammacher Schlememr.

Aparati fotografik më i vogël në botë mund të bëjë imazhe JPEG me një rezolucion 1600x1200. Gjithashtu mund të lidhet me kompjuterin nëpërmjet një fishe USB.Top Chanel
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi