Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Dhuratat më të shtrenjta në botë  Empty Dhuratat më të shtrenjta në botë

Sat 10 Dec 2011 - 15:18
Këto janë objektet më të shtrenjta të botës dhe kanë çmime rekord. Nëso do të kishit para, do t’i blinit për t’ja dhuruar dikujt me rastin e festave të fundvitit? 1001 Nights Diamond Purse - Kuleta më e shtrenjtë në botë është 1001 Nights Diamond Purse. Është krijuar këtë vit nga argjendaria Mouawd dhe është shitur për 3.8 milionë dollarë.Reçipeta me diamantë - Krijimi më i fundit i Victoria’s Secret kushton 2.5 milionë dollarë.Wii Supreme - Ky kompjuter ku mund të luhen videolojëra kushton 350 mijë euro. Arsyeja e këtij çmimi stratosferik janë 2.5 kilogramët e floririt me të cilët është i mbuluar dhe pulsantët janë të zbukuruar me diamantë. Ekzistojnë vetëm 3 ekzemplarë të Wii Supreme.Ëmbëlsira e Marc Guibert - Me rastin e Javës Kombëtare të Cokollatës, në Kumbria të Anglisë, shefi Marc Guibert ka bërë një ëmbëlsirë me vlerë 25 mijë euro.

Dhuratat më të shtrenjta në botë  Kompjuteri-floriDhuratat më të shtrenjta në botë  Borsetta-style_153552Dhuratat më të shtrenjta në botë  Dolce_153545
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi