Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës Empty Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës

Tue 3 Apr 2012 - 18:30
Shtatë nga 10 njerëz më të vjetër se 40 vjet pohojnë që më së shumti të lumtur kanë qenë në vitin e 33-të të jetës, ka zbuluar studimi i portalit britanik Friends Reunited.Gati 53 për qind e tyre pohojnë që jeta ka qenë mëzbavitëse se tani, ndërsa 42 për qind e tyre ishin optimistë në pyetjen për ardhmërinë, bën të ditur Daily Mail.Çdo i treti konsideron që për lumturinë meritën e kanë fëmijët, ndërsa çdo i pesti, puna. Për 38 për qind të njerëzve ajo ka qenë periudhë pa stres, ndërsa 31 për qind të tyre konsiderojnë që atëherë familjare e kishin më të lidhur se kurrë. Vetëm gjashtë për qind kanë qenë më të lumtur në fakultet, ndërsa 16 për qind në fëmijëri, vërteton studimi.“Kthesa e madhe e ngjarjeve ndodh në vitin e 33-të të jetës, sepse humbet ai naiviteti fëmijëror, lirohemi nga makinacionet karakteristike për moshën adoleshente, por ende e kemi energjinë dhe entuziazmin e nevojshëm. Ndjenja për realitet është e përzier me shpresën, ndërsa besimi në aftësitë dhe mundësitë personale është jashtëzakonisht i fortë. Vitet e cinizmit janë para nesh”, shpjegon psikologia Donna Dawson. /Telegrafi/
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës Empty Re: Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës

Tue 3 Apr 2012 - 23:13
Paska kohe per mua te shijoj kulmin e lumturise. Kulmi i lumturisë përjetohet në vitin e 33-të të jetës 2585209286
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi