Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Barça, ekipin më të kushtueshëm në Europë Empty Barça, ekipin më të kushtueshëm në Europë

Fri 2 Nov 2012 - 9:18
Barça, ekipin më të kushtueshëm në Europë Barca-klasi

Pothuajse të gjithë e konsiderojnë ekipin më të fortë, por për “Transfermarkt” katalanasit kanë edhe ekipin që vlen më shumë, plot 651 milionë euro sa për të qenë ekzakt.

Uebsajti gjerman ka mundur të klasifikojë skuadrat europiane, mbi bazën e vlerës në merkato të lojtarëve të tyre, teksa Barcelona duket e pakapshme edhe prej Realit të Madridit, me vlerë 601,3 milionë euro.

Në vendin më të ulët të podit ngjitet Manchester City me 498,25 milionë, i ndjekur nga fqinjët-rivalë të Manchester United me 441 milionë.

Në vendin e pestë gjendet Bayern Munich (415,95 mln), i gjashti Chelsea (387 mln), që lë mbrapa PSG-në e sheikëve (308,25 mln).

Skuadra e parë italiane, që renditet në vendin e 8-të, është Juventus, me një ekip me vlerë 307,02 mln.

Kompletojnë 10-shen e parë, Arsenal (285,75 mln) dhe Tottenham (261 mln).

Sa i përket ekipeve të tjera italiane në këtë klasifikim, Milani ndodhet i 12-ti (230,9 mln), Inter ii 15-ti (219,5 mln) dhe Napoli i 17-ti (190,15 mln).
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi