Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Poezi nga un Fiolla..

Tue 8 Jan 2013 - 22:23
Message reputation : 100% (1 vote)
First topic message reminder :

Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 2ywfyg5

Sa shume u shetita neper bote , duke kerkuar dike qe te me bente te te harroja , por se takova askend!!!!
Mbyllja syte , dhe ti me shfaqeshe duke mos me lene te qete ne udhetimin tim ne rrugen e dashurise.
Mendo pak me shume,mendo per veten mendo dhe per mua.
Asgje s'eshte me e embel se sa te peshperisesh emrin tend, cdo cast te jetes ,
ta kesh aty midis buzeve dhe ta thuash me mijra here , se keshtu nxjerr mallin.

Me fal zemer se ndoshta me fjalet e mija te lendoj ,
me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykoj ,
me fal syri im se pa ty une nuk dua te egzistoj!!!!

- Dua te qesh po nuk qesh dot,dua te qesh por qaj me lot...!!!
- Dua te pyes veten perse.. por zemra ime nuk jep shpjegime..??

Rri e heshtur ne mendime, te qaj per veten apo per ty..te qaj per fatin qe kemi ne te dyte...??
Te enderroja edhe pse s’te kamë pran..te imagjinoja ata syte e tu të bukur..
që me shikojn si dy yje qielli... dhe i dua ashtu të imagjinuar.
Në thellësitë e pafund futem shoh dashurinë tënde të plotë më buzëqeshin edhe dy
buzët e tua që i kujtoj dhe më shprehin pasione të thella.
Te ndjej ngrohtesinë e zemrës dhe ajo që me jep shpresë qe te vazhdoj te jetoj
..!
Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 2ryizxt

fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Tue 26 Feb 2013 - 13:26
-Nje femer te vertet eshte veshtir per ta bindur, qoft edhe ateher kur ke te drejte! -Te duhen miliona arsye per tia dhene se e do dhe ajo do gjej nje per ta vertetuar te kunderten!
Nje femer e vertet nuk beson leht, nuk bie ne grackat e qdo njeri qe e ndalon ne rruge per ti thene se eshte e bukur apo e lezetshme! -
Te shikon ne ate menyr qe ajo do, e jo ti, apo ndoshta nuk te shikon fare! -Nje femer e vertet di se qfar flet, ajo mendon para se te flas, nuk merzitet nese ti pret apo nuk pret! -
Te do por nuk ta thot, me par vdes se sa te ul krenarin! -Nje femer e vertet xhelozon aq keq, sa qe te le te shkosh pergjithmon se sa ta ngaterrosh me ndonje tjeter! -
Deshiron te jete e para dhe e fundit, nuk te le te hysh ne jeten e saj nese nuk i jep nje vend te tille! -Nje femer e vertet nuk jepet leht, preferon ti shikoj te tjeret te jepen pas saj! -Nuk i buzeqesh kujdo, e as nuk derdh lot per kedo! -Nje femer e vertet kthehet nje here, dy here por kur i betohet vetes, veshtir tia thesh betimin! -
Nuk i duron shume gjera por tradhetin e urren me shpirt andaj kujdes, mos bej pyetje pse, sepse ne vend te pergjigjes do marresh nje 'lamtumire'! -
Nje femer e vertet respekton shum dhe e di pse, sepse ajo e adhuron respektin! -Dhe kur per here te pare ajo takon dashurine, behet edhe me e rrezikshme...
nje femer e tille bene qe te rrahin zemrat e shume meshkujve, por ajo do arrij te degjoj vetem ato rrahje te asaj zemre qe nuk do lodhet kurre duke u munduar per te! -
Kur te kesh ne krah nje femer te tille, mund ta quash veten burre...eshte e veshtire te kesh ne krah nje femer te tille, por ateher kur ta kesh, te siguroj qe pergjithmone do jete e jotja, sepse keshtu duan femrat e tilla, ose kurre ose pergjithmone...
!!!
Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 32878058
fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Tue 26 Feb 2013 - 13:27
Jam krenare… Jam kokforte... Jam e vendosur, nuk heq dore nga e imja, kur e di qe kam te drejte... Nuk kam frike nga asgje dhe asnje... Nuk i trembem fjaleve... Nuk i trembem kritikave... Nuk i trembem te vertetes... Nuk kam frike nga perballjet... Nuk kam frike te them mendimin tim ashtu sic e ndjej, kur e ndjej edhe kur e di qe mund te lendoj dike.. Nuk kam turp te them "Me fal" , e pranoj me kenaqesi nje dor te zgjatur per ndihme... E dhuroj me kenaqesi nje buzqeshje... E them me zemer nje 'Faleminderit".­Di te fal, por nuk harroj edhe kjo eshte me e keqja qe nuk harroj as1her, edhe pse them "Te kam falur"...Zhgenj­im do te thote nje bilete 'Vetem vajtje' pa kthim, se nuk kam turp ta perplas deren pas shpines dhe e kam te veshtir te rifus ne zemer dike qe e kam nxjerre... Kjo jam un : Ajo e cila pelqen detajet, qe vlerson veprat jo fjalet… Ajo qe duron shume dhe nuk thyhet thjeshte... Ajo qe di te doje dhe te mbaje inat... Ajo qe sdi te fali por e ben... Ajo qe perpara vetes vendos persona te tjere... Ajo qe familjen e vendos mbi gjithcka...Ajo qe ka provuar zhgenjimin... Ajo qe jeton pavarsisht gjithckaje...Aijo qe adhuron thjeshtesine dhe te qenit te lire... Ajo qe do te kete gjith boten dhe bota per te eshte vetem nje person...Ajo qe nuk pret shum nga te tjeret... " Kjo Jam Un dhe vetem un ! Te pelqen ste pelqen ty pak rendesi ka Wink
Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 Kz37uh7m4id
fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Tue 26 Feb 2013 - 13:29
Mirsjellja ....
mirsjellja per mua eshte pjes e karakterit te nje individi qe ne shumicen e rasteve lind me ate person dmth fillon nga geni i tij, ne radh te pare merret ne familie pastaj ne rruget e jetes qe merr, duke ndryshuar karakteri i nje individi ndryshon dhe mirsjellja e tij ne shum drejtime ,ne varesi te rrethanave qe jetojm ne disa ne ate negative, ne disa te tjere ne ate pozitive,
mirsjellja nuk lind vetem me njeriun por fitohet dhe gjate zhvillimit te tij ku nje rrol kryesor sic e thash dhe me siper luan familia ne radh te pare shoqeria si dhe fati ne jeten e dikujt...gjithmon duke u bazuar ne karakterin e nje personi ose ne genat e tij, kjo ishte pak a shum e shpjeguar ne anen psikologjike si e kuptoj une.

Pervec kesaj te jesh i mirsjellte ka te bej dhe me kulturen qe ke marr ne ate vend qe jeton, per te ne, ne shqipri ka mungesa te theksuara te saj, mua me duket sikur me kalimin e kohes po behet me keq ne dretim te mrisjelljes tek ne, them se shkak ne kete jane dhe ndryshimet qe u ben, duke u nisur qe nga ndryshimi i rregjimit, shoqeria jone dhe kushtet ekonomike te cilat ndodhemi..
eshte dicka qe te ben te tregosh nje pjes tenden duke u sjell mir ose keq,, ne fjalen me te thjeshte do thoja eshte thjeshtesi sic eshte then diku
...
Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 00b039c7
fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Mon 4 Mar 2013 - 13:46
[i]Të dua ty më shume se gjithcka në këtë jetë , aq sa kurrë nuk kam menduar që do me ndodhte një ditë. Dhe kjo është gjëja më e mrekullueshme që mund të më ndodhte. Ti I dhe kuptim jetës sime që në ditën që u bërë pjesë në të. Je ai për të cilin jetoj cdo ditë, je ai për të cilin vazhdoj të marr frymë . Ndonëse thonë se pa oksigjen nuk mund të jetosh për mua është krejt e kundërta e vetmja gjë që më duhet për ëe jetuar je ti. E di sjam e mirë me fjalët , e di se nuk di të shprehem shumë mirë , e di që s’jam e përkryer madje mund të jem personi me më shumë difekte në botë por ama jam e dashuruar marrëzisht pas teje dhe të dua pafund me një dashuri që tejkalon qiellin… universin… gjithckaa..
Është një dashuri e pamatshme që dua të besoj se do tejkaloj dhe do shkatërroj cdo pengesë. Një dashuri e cila si shpërblim do ketë bebushat tonë, të cilët do jenë frut I kësaj dashurie . Një dashuri e cila ka një vit që sa vjen dhe vetëm rritet në zemrën time. Një dashuri që për të cilën krenohem që jeton në mua, që zoti e mendoi për mua që heret në jetën time për t’u bërë një dashuri e pavdekshme , dashuria e parë dhe e fundit për mua. Dashuria që më ka falur aq moment të bukura duke u bërë viti më I lumtur I jetës sime . Por jo vetëm të bukurat por edhe momentet e trishta kanë një domethënie të madhe pasi janë pikërisht ato moment për të cilat falenderoj zotin sepse vetëm e kanë rritur këtë dashuri , e kanë bërë më të fortë.
Ashtu sic mund të shkruj pafund për këtë dashuri ashtu ndodhet edhe ai malli I madh që ndjej për ty I cili rritet cdo minutë , sekondë… Nuk dua ta zgjas më tepër por pot ë them thjeshtë , bukur dhe qartë :
Të dua ëngjëlli im ♥️
Faleminderit që erdhe në jetën time dhe me cdo qelizë të trupit tim shpresoj të mos largohesh kurrë nga unë pasi s’do mund të duroja , do vdisja pa ty , pa buzëqeshjen tënde , pa përqafimet e tua , puthjet tua , shikimet tona , pa ty ♥️
Të dua …… Të dua ….. Të dua….. Të duaaaaaa
shummmmë ![/i] abulanca Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 1ektq8Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 97793ceefafdb9152d3aac7
fioll
fioll
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 387
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/01/2013

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Thu 14 Mar 2013 - 9:21
Ata nuk pushojn së më pyeturi se pse jam kaq egoiste , Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 723485774 kaq e pandjeshme , kaq indiferente . eee . Ata habiten sesi un e dua kaq shum vetmine , habiten sesi un nuk afrohem me askend , sesi un nuk i shpreh ndjenja askujt nuk e d , sesi un nuk qaj me . Poezi nga un Fiolla.. - Faqe 2 482245 . Ato ankohen gjat gjith kohes pa u munduar kurr te kuptojn sesi ndihem un . . Ata nuk e din sesa e ndjeshme kam qene un , sesa shqetsohesha kur shihja dike te merzitur apo duke vuajtur . ;dre; . Nuk e dine sesi qaja un kur shihja moshataret e mi apo edhe me te vegjel duke jetuar me kushte mjeruese . . Ata nuk e dine sesa ne faj ndihesha un kur shihja mamin te lodhur duke ditur qe nje pjes te asaj lodhjeje ja kisha shkaktuar un . . . . Ata nuk e dine sesi un rash ne dashuri me nje djal dhe i fala gjith shpirtin , zemren e mendjen time dhe fitova nga ai nje lumturi te rreme te ndjekur nga nje braktisje . ;dre; . Nje braktisje qe shkaktoi dit e net te tera me lot . . I doja aq shum ata njerez dhe gjithshka tjeter qe me rrethonte por ne castet me te veshtira ata me lane vetem . . Ata nuk e dinin qe ajo ishte frika me e madhe dhe sot esht kthyer ne miken time me te mire . . Un nuk e dija qe nje dit do tmbetesha vetem , ishte gjeja qe i trembesha gjithmon por ja qe ndodhi . . Qe nga ajo koh gjithshka tek un ndryshoi , cdo gje mori rrjedh tjeter . . Un nuk jam me ajo vajza qe i donte te gjith por ajo qe nuk sheh dot njeri me sy dhe kte e shkaktuan vet ata qe sot ankohen . . Dhe nese sot rrethohem nga mijra njerez qe me "duan" , un e di qe nje dit do mbetem perseri vetem duke i pare ato te largohen nje nga nje . . Sepse kto jan njerezit , din vetem te largohen . :Lluve:
Nga un FIO
LLA
Sponsored content

GMT + 10 Hours Re: Poezi nga un Fiolla..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi