Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Antonio Francesco Parisi i këndon Shqipërisë: -MIRDITA ALBANIA  Empty Antonio Francesco Parisi i këndon Shqipërisë: -MIRDITA ALBANIA

Sat 26 Jan 2013 - 12:34
Antonio Francesco Parisi i këndon Shqipërisë: -MIRDITA ALBANIA  Mirdita-AlbaniaKa befasuar këngëtari italian Antonio Francesco Parisi, i cili i ka kushtuar një këngë vendit të shqiponjave Shqipërisë.
Albania Mirdita, kështu titullohet kënga e kënduar prej tij e cila ka pak kohë që është lançuar në treg dhe ka fituar kritikat më të mira.


Kënga nis me fjalët më të fuqishme të përjetuara nga populli si Monarkia, Demokracia, Komunizmi, Fashizmi duke vijuar me Idenë dhe arrin në majë të interpretimit të tij me thënien Mirëmëngjes Albania.
Por, gjithashtu emocionet arrijnë kulmin kur ai nën tingujt e muzikës dhe të kufitares së tij shprehet: Faleminderit Albania dhe e mbyll këtë interpretim të mrekullueshëm: Si je?
Shumë mirë!/alb-observer.com/
Për më shumë dëgjojeni këngën e mrekullueshme të Antonio Francesco Parisi në videon në vijim:
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Antonio Francesco Parisi i këndon Shqipërisë: -MIRDITA ALBANIA  Empty Re: Antonio Francesco Parisi i këndon Shqipërisë: -MIRDITA ALBANIA

Sat 26 Jan 2013 - 13:15
bravo shum e bukur .......
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi