Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Ja si do të duket statuja e Nënë Terezës në Shkup Empty Ja si do të duket statuja e Nënë Terezës në Shkup

Fri 5 Apr 2013 - 1:26
Ja si do të duket statuja e Nënë Terezës në Shkup NENE%20TEREZA%203SHKUP- Monumenti i Nënë Terezës do të ngrihet disa hapa më larg nga "Luftëtari mbi kalë" dhe do të jetë 32 metra e lartë. Projekti që tashëm është gati , do të fillojë të ndërtohet pas përfundimit të hotelit "Marriott". Investimi është dhuratë nga miliarderi indian dhe kryetar i grupit "Sahara India Parivar," Subrata Roy, një biznesmen diskutueshëm emri i të cilit lidhet me afera të shumta financiare, njofton “Libertas”.

“Në këtë pikë unë do të ndërtojë shtëpi ku do të mbështetet kujtimi e kësaj gruaje të madhe. Kjo statujë, sugjeroj të quhet "Statuja e njerëzimit," tha biznesmeni indian, në vendosjen e gur themelit, më 25 janar të këtij viti.

/Shekulli Online/Përgatiti: E.Sh/
Ja si do të duket statuja e Nënë Terezës në Shkup NENE%20TEREZAJa si do të duket statuja e Nënë Terezës në Shkup NENE%20TRESA%202
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi