Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nga 20-30 m larg pas shpine u ekzekutua me breshëri Marian Kola nga policia greke! Empty Nga 20-30 m larg pas shpine u ekzekutua me breshëri Marian Kola nga policia greke!

Sun 21 Jul 2013 - 18:59
Nga 20-30 m larg pas shpine u ekzekutua me breshëri Marian Kola nga policia greke! Thumb_250x150Katër gëzhoja kallashnikovi nga arma e Marian Kolës që qëlloi kundër specialëve të policisë greke EKAM, u gjendën në vendin e ngjarjes!

Sipas informacioneve të para nga policia greke, Marian Kola ishte ai i pari që qëlloi kundër policisë, në tentativë për ti shpëtuar postbllokut të specialëve të EKAM, të cilët e sharruan atë me armë automatike pas shpine në një distancë prej 20-30m.
Mjeku ligjor Th. Vougioklaki pohoi se “vdekja e kriminelit shqiptar erdhi për pasoj të breshërive automatike të armëve të policëve që qëlluan nga një distancë 20-30 m pas shpine. Nesër do të kemi rezultatet përfundimtare të kësaj ngjarje”./alb-observer.com/
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Nga 20-30 m larg pas shpine u ekzekutua me breshëri Marian Kola nga policia greke! Empty Re: Nga 20-30 m larg pas shpine u ekzekutua me breshëri Marian Kola nga policia greke!

Mon 22 Jul 2013 - 15:16
Ja cilat ishin fjalët e fundit të Marian Kolës para se ta ekzekutonin: “Shkoni dhe q@@@i shkë@@@ta!”
Të befasuar policës e njësisë speciale të EKAM, nga fjalët e të arratisurit Marian Kola.

Sipas dëshmive të policëve të cilat janë publikuar në mediat greke bëhet e ditur se jo vetëm që Mavian Kola nuk është dorëzuar dhe nuk i është trembur policisë, por në momentin thirrur prej tyre që të dorëzohej ai është përgjigjur: “Shkoni dhe q@@@i shkë@@@ta!”, më pas ka vijuar një shkëmbim zjarri iu Kola mësohet se ka qëlluar me breshëri automatiku, katër plumba, por është vrarë nga policët greke pas shpine me një plumb.

Madje, policët kanë deklarua se ata mundeshin fare lehtë të vrisnin dhe bashkëpunëtorin e Kolës, shokun e tij më të ngushtë 24-vjeçaritn Ilir Kupa, por nuk e kanë bërë atë pasi e “duan ta kapin të gjallë”.

Burime nga policia bëjnë me dije se arrestimi i Ilir Kupës, është çështje kohe dhe se gjendet i rrethuar nga qindra forca policie të cilat së shpejti do ta kapin atë.

Udhëheqja e policisë greke ka dhënë urdhër që Ilir Kupa të kapet me çdo kush i gjallë, me qëllim që të mund të mbledhin të dhëna se si është e mundur që ata ti rezistojnë kaq shumë njësive më speciale të ushtrisë dhe policisë greke, duke u fshehur më së miri!/alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi