Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Vogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë Empty Vogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë

Wed 5 Mar 2014 - 21:01
Fotot janë realizuar nga Darko Vojinoviç dhe momenti më i bukur është kur fëmija ndodhet mes ushtarëve ukrainas dhe atyre rusKush më mirë se sa një fëmijë mund të ulë tensionet mes Rusisë dhe Ukrainës, që prej disa ditës janë thuajse në gjendje lufte të padeklaruar.I pashqetësuar për atë që po ndodh rreth tij, vogëlushi vendos që bashkë me lodrën e tij të kalojë kordonin e ushtarëve rus. Këtë ka bërë një fëmijë, babai i të cilët është ushtar ukrainas.

Forcat speciale ruse u befasuan dhe mbeten të hutuar kur vërejtën fëmijën që po kalonte mes për mes tyre. Pasi përfundoi lojën, vogëlushi u kthye në krahët e të atit.

Fotot janë realizuar nga Darko Vojinoviç dhe momenti më i bukur është kur fëmija ndodhet mes ushtarëve ukrainas dhe atyre rus. A mund të ketë edhe konflikti Rusi-Ukrainë këtë fund?
Vogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë BepWKexVogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë YFZCBT6Vogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë 7yu6VYXVogëlushi që ul tensionin Rusi-Ukrainë Q5WCkPl
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi