Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Tmerrohen “axurrët”, rrufeja godet aeroplanin e tyre Empty Tmerrohen “axurrët”, rrufeja godet aeroplanin e tyre

Thu 21 Mar 2013 - 19:09
Tmerrohen “axurrët”, rrufeja godet aeroplanin e tyre AeroplanKombëtarja italiane ka përjetuar një tmerr të vërtetë në bordin e “Alitalia”-s, ndërsa ishte nisur nga Firence për në Gjenevë, ku do të zhvillojnë një ndeshje miqësore kundër Brazilit.
Ishte ora 18:20, kur charter-i Alitalia ishte duke zbritur mes reve mbi Gjenevë për t’u ulur, papritmas u dëgjua një zhurmë e fuqishme, një dritë vezulluese dhe kaltërsi që mund të shihej nga dritaret. Ishte një rrufe, që ra në krahun e djathtë të avionit.
Në aeroplanin u krijua panic edhe pse kapiteni I qetësoi. “Sfidoj këdo që thotë ‘unë nuk kam frikë’”, tha me të qeshur Cesare Prandelli-t që nuk e fshehu nervozizmin
“Në 24 vite udhëtime ajrore, është hera e dytë që më ndodh diçka e tillë”, ka thënë një nga 2 stjuardesat, ndërkohë që përgjegjësi i kabinës ka shpjeguar atë që i ndodhi “axurrëve”, të cilët vazhdonin të rrinin ulur në vendet e tyre, edhe pasi rrotat kishin prekur tokën.
Gjtihashtu batuta vazhduan edhe në internet.“Një frikësim i këndshëm në mbërritje”, shkruajti Marchisio-s në Tëitter. “E tmerrshme”, ishte reagimi i Buffon. “Çfarë frike!”, shkroi El Shaaraëy. Ndërsa pothuaj të gjithë bënë shaka s për kufjet e vëna në vësh nga Balotelli, gjithmonë i izoluar në botën e tij duke mos kuptuar asgjë se cafrë ndodhi./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi