Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Mon 25 Jun 2012 - 20:11
Kush me të vërtetë ka ndikim më të madh në Facebook: meshkujt apo femrat? Njerëzit e martuar apo ata beqar. Këto janë disa nga temat me interes për dy studiuesit e New York University, përgjigjet e të cilave ata kanë kërkuar t’i gjejnë.Studimi i tyre, i publikuar në revistën Science Magazine, zbuloi disa pika interesante, ndërsa mijëra përdorues të Facebook janë anketuar për
studimin, i cili ka dhënë këto rezultate:Meshkujt janë 49 për qind me më shumë ndikim sesa femrat.Femrat janë 12 përqind më pak të prirura për të ndikuar, krahasuar me meshkujt.Femrat ushtrojnë ndikim mbi 46 për qind më të madh sesa meshkujt mbi femrat tjera.
Përdoruesit më të vjetër se 31 ushtrojnë më shumë ndikim mbi shokët e tyre për 51 për qind, krahasuar me ata që janë nën 18 vjeç.
Beqarët janë për 113 për qind më me ndikim sesa njerëzit tjerë në një marrëdhënie.
Beqarët janë gjithashtu rreth 128 për qind me më shumë ndikim se ata që statusin e tyre e kanë të definuar si “është e komplikuar”. / Telegrafi /
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Mon 25 Jun 2012 - 20:23
un s'jam fare...
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:17
Te martuart/at ,beqart/et ,pleqt/at te gjithe jan..lol fcb u be rutin e njerzimit po nuk e hapne 1 here ne dite nuk ju ecen dita mbare kshtu te pakten e lexova diku kaq jan te dhen pas Facebooku-t
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:18
Sjam i regjistruar ne facebook....vetem neper forume
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:20
i panjohur shkruajti:Sjam i regjistruar ne facebook....vetem neper forume

Rast i rralle je ta dishe..Very Happy
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:25
Luna shkruajti:
i panjohur shkruajti:Sjam i regjistruar ne facebook....vetem neper forume

Rast i rralle je ta dishe..Very Happy
E di,sa dhe te tjeret sme besojne kur u them se skam facebook
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:28
i panjohur shkruajti:
Luna shkruajti:
i panjohur shkruajti:Sjam i regjistruar ne facebook....vetem neper forume

Rast i rralle je ta dishe..Very Happy
E di,sa dhe te tjeret sme besojne kur u them se skam facebook
Eshte paksa per tu habite..dhe e pakuptushme qe ne ditet e sotme te mos ket Fb te hapur vaj medet Razz...disave aty dita ju fillon e mbaron ,por ja qe ndodhe ...je i 3 nga personat qe njoh qe s'kan fb...mu me doket gje normale..as vet s'jam e dhene pas tij..Very Happy
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:32
As une skam,nje qe e hapen per forumin mbeti ashtu..vec reklam Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? 721253

Por mendoj se meshkujt jane me shume te ndikuar nga femrat..jo vetemm ne fb..por edhe neper chate etj..forumet spara i preferojne,kurse femra jane me te rralla pikerisht se qellimet pse hyme ndryshojne..
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Tue 26 Jun 2012 - 0:41
Luna shkruajti:
i panjohur shkruajti:
Luna shkruajti:
i panjohur shkruajti:Sjam i regjistruar ne facebook....vetem neper forume

Rast i rralle je ta dishe..Very Happy
E di,sa dhe te tjeret sme besojne kur u them se skam facebook
Eshte paksa per tu habite..dhe e pakuptushme qe ne ditet e sotme te mos ket Fb te hapur vaj medet Razz...disave aty dita ju fillon e mbaron ,por ja qe ndodhe ...je i 3 nga personat qe njoh qe s'kan fb...mu me doket gje normale..as vet s'jam e dhene pas tij..Very Happy
Me kan pelqyer forumet per larmin e temave qe hapen....kurse facebook se ben nje te tille
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Kush komandon në Facebook?

Wed 27 Jun 2012 - 16:41
Sipas një studimi të publikuar në revistën ‘Science’, në rrjetin shoqëror Facebook, ashtu si në të gjitha fushat e jetës, ka persona që ndikojnë tek sjellja e të tjerëve dhe persona të ndikueshëm.Sinan Aral dhe Dylan Walker të Universitetit të Nju Jorkut kanë publikuar karakteristikat e personave më me ndikim brenda rrjetit social dhe atyre personave që ndikohen më shumë nga zgjedhjet e të tjerëve.Kërkuesit kanë monitoruar shpërndarjen e një aplikacioni të ri për filmat dhe aktorët duke ndjekur një grup prej 1.3 milionë përdoruesish. Fillimisht kanë gjetur kush e ka shkarkuar i pari aplikacionin e më pas kanë vëzhguar kush e linte veten të ndikohej nga zgjedhja e të parëve.Studimi ka dale në përfundimin se meshkujt mbi 30 vjeç dhe beqarë janë ata që përqafojnë të rejat, ndërsa të rinjtë janë ata që ndjekin trendin. Gjithashtu është vënë re se femrat kanë më shumë ndikim tek meshkujt se sa tek femrat e tjera.
TCH
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Thu 28 Jun 2012 - 9:54
Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? 3631317773 Qenka bo fasse boku me keq se dashnorja Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? 3631317773
Sponsored content

Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook? Empty Re: Kush Ka Më Shumë Ndikim Në Facebook?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi