Share
Shko poshtë
avatar
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 78
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Topalli: Si ma “shpëtoi jetën” nëna e Arjan Konomit

prej Mon 6 May 2013 - 11:48

Duke folur në Konventën e grave demokrate, kryeparlamentarja dhe nënkryetarja e PD, Jozefina Topalli tregoi një detaj interesant nga jeta e saj si politikane në opozitën e vështirë. “Në qershor 1998, gjatë vizitës në Peshkopi e kisha armen tek koka dhe më thanë: mos bë fushatë në Vlorë. Kisha një grua vlonjate pranë, Dorotean, së cilës nuk iu dridh qerpiku.

Ajo ishte forca dhe kurajoja ime në ato momente. Por ky episod është pak se një televizion privat lajmëroi se Topallit i është bërë atentat. Genari (djali) qante dhe thërriste: Mama, mama. Ai deri vonë është rritur me ankthin se mos mamit do i bënin keq. Ky ishte motivi që ne të mos llogarisnim as jetën”. U mesua se Dorotea Konomi është në fakt askush më pak se e ëma e gazetarit dhe opinionistit të “BB6”, Arjan Konomi. /balkanweb


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi