Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Kinë, në fuqi nga 1 korriku ligji më i pabesueshëm të gjitha kohërave!!! Empty Kinë, në fuqi nga 1 korriku ligji më i pabesueshëm të gjitha kohërave!!!

Tue 2 Jul 2013 - 22:14
Kinë, në fuqi nga 1 korriku ligji më i pabesueshëm të gjitha kohërave!!! Thumb_250x150
Një nga ligjet më të pabesueshme dhe nga më të rrallit në historinë e njerëzimit ka vënë në fuqi qeveria kineze nga 1 korriku!

Kështu, sipas të cilit.... do të përballen me gjoba shumë të larta deri dhe me burgim, të gjithë ata të rritur që nuk vizitojnë rregullisht prindërit e tyre të moshuar!

Sipas udhëzimeve të këtij ligji, fëmijët, jo thjesht nuk munden të neglizhojnë prindërit e tyre, por kanë dhe detyrimin të “kujdesen edhe për nevojat e tyre shpirtërore, të mos i mërzisin apo dhe të mos i zemërojnë”.

Ndërkohë ka qenë i menjëhershëm reagimi nga qytetarët kinezë, të cilët e shprehin keqardhjen e tyre për aplikimin e këtij ligji, madje të shumtë janë ata të cilët thonë se është e pamundur të praktikohet në realitet./alb-observer.com/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi