Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Rekord, bebja 6 kg lind pa operacion cezarian

prej Sat 26 Nov 2011 - 0:18
Rekord, bebja 6 kg lind pa operacion cezarian Bebi-300x216Berlin, 25 nëntor 2011, NOA- Lindje rekord ditën e sotme në Berlin, ku një nënë obeze ka sjellë në jetë një fëmijë 6 kilogramë pa iu nënshtruar operacionit cezarian.

Sipas spitalit ku lindi vogëlushi siç informon NOA.al, bëhet fjalë për fëmijën më të shëndoshë të ardhur në jetë në gjithë Gjermaninë.

Ndërkaq disa media gjermane shkruajnë se fëmija është cilësuar si më “i rëndi” në gjithë historinë e vendit.

Fëmija në fjalë lindi nga një grua që peshon 240 kilogramë dhe numrat e rëndësishëm dhe të veçantë nuk kanë fund për këtë familje, pasi vogëlushi ka aktualisht 13 motra e vëllezër.

a.y/NOA


Rekord, bebja 6 kg lind pa operacion cezarian Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi