Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Gishti i prere: Mjeket rrisin pjesen e humbur duke e lidhur me stomakun

prej Sat 26 Nov 2011 - 2:21
Gishti i prere: Mjeket rrisin pjesen e humbur duke e lidhur me stomakun Gishti-i_prere-stomakuMjeket kineze kane tentuar te shpetojne gishtin pjeserisht te prere te 20 vjecarit Wang Yongjun, i cili kishte pesuar nje demtim gjate perdorimit te nje sharre elektrike, ne vendin e punes.

Doktor Huang Xuesong ka thene se, muskuli dhe lekura jane prere ne zonen korrespondente te majes se gishtit, fatmiresisht pa prekur kockat.

“Na u desh te merrnim nje vendim te shpejte dhe keshtu vendosem te “kultivojme” mbi stomak nje pike te re te gishtit te prere”.

Mjeket keshtu kane lidhur keshtu gishtin ne stomakun e pacientit, me shpresen se lekura e re dhe muskuli do te rriten perreth njesoj.

Sipas Huang, teknika ka per qellim rivendosjen e qarkullimit te gjakut ne gishtin e plagosur ne menyre qe trupi mund te riparoje indet e shkaterruara. Brenda nje muaji pritet qe djaloshi te kete gishtin e tij te rindertuar.infoalbania


Gishti i prere: Mjeket rrisin pjesen e humbur duke e lidhur me stomakun Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi