Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 2:35
Besoni qe ne shqiptaret "urrehemi" pra nuk e duam njeri tjetrin ne emigrim ?

Ju ka ndodhur nje gje e till?

Ne cfare relata jeni me shqiptaret qe ndodhen ne te njetin vend me ju?

Eshte shqiptari aq mikprites dhe jashte atdheut ?

Diskutim te mbare
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 12:12
Te them te drejten nuk me ka rastisur te takohem me ndonje shqiptare tjeter ketu ku jam une por kjo nuk do te thote qe ketu nuk ka shqiptare te tjere .
Vetem nje here mbaj mend qe pronari i punes time solli nje shqiptare tjeter ne te njejten fabrike ku jam une po tjeter repart punimi,dhe meqenese une kam vite qe punoj aty pyesja gjithmone koleget e mi se si shkonte ne pune Dritani gjithmone per ta ndihmuar qe te vazhdonte te punonte ne kete fabrike.Por ishte e pamundur te flisje me te dhe ti tregoje radhen e punes,sado qe une i jepja keshilla te cilat duheshin zbatuar ai bente sikur degjonte dhe largohej.Keshillat qe une i jepja ishin elementare duhet te vinte ne orarin e duhur ne pune,nuk duhet te pinte duhan gjate punes sepse ishte e ndaluar rreptesisht,dhe te mos mbante celularin gjate punes.Rregulla qe zbatoheshin nga te gjithe ata qe punonin aty.Pronari meqenese Dritani ishte shqiptare si une me thoshte mua ti flisja per keto gjera,dhe mbas nje jave pune ai e hoqi nga puna sepse e pa qe ai nuk ndryshonte.

Jam i mendimit se jo te gjithe shqiptaret jane njesoj si Dritani, por jemi dhe nje cike kokeforte dhe kembengules edhe atje ku nuk na takon.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 12:28
Do thoshja ne nje mendim me te gjere se shqiptaret ne emigrim i huton gjendja se kush eshte me teper SHQIPTAR pasi ikem nga Atdheu!
Ky fakt na sjell ne merzitje mes njeri-tjetrit...

Por faktet serioze qendrojne ne edukimin qe ka cdo njeri...
Pse ne Shqiperi ndodhin vrasje, grabitje, korrupsione?!...

Atdhetarin kurrsesi nuk duhet ta urrejme, por edhe duhet te jemi Atdhetare te vertete.
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 12:34
Jam plotesisht dokort me mendimin tend Luan.. por qendron fakti qe per disa njerez fjala atdhetare nuk ekziston ne fjalorin e tyre dhe megjithese ti kerkon ti ndihmosh eshte e pamundur ti besh te kthejne mendim,dhe kjo nuk do te thote qe une nuk i dua ose i urrej bashkeatdhetaret e mi.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 12:42
Dhe une nuk kam c't'i shtoj me tej mendimit tend Aldino, jemi dhe nje cike kokeforte dhe kembengules edhe atje ku nuk na takon...

Pse: "ku nuk na takon"?
Sepse: Shqiperise i perket e i takon vetem perparimi, por per se prapthi veprohet!
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sun 4 Dec 2011 - 12:54
Po per kete arsye them dhe une qe nese do te shkosh ne nje vend tjeter (ne emigrim)kushdo qofte shqiptare apo jo duhet ti nenshtrohesh rregullave te vendit ku ti do shkosh.Nuk mund te pretendosh te besh gjera te kunderta me ato rregulla qe banoret e shtetit tjeter i respektojne.Sepse ne fund te fundit kemi ardhur per nje arsye te punojme te bejme familje nje jete sa me te mire por gjithmone konform rregullave.
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Tue 6 Dec 2011 - 15:57
"Me lehte eshte me mbledhe nje thes pleshta se ti bashkosh dy shqiptare"
Shqiptaret tregojne cka s'duhet, e fshehin ate cka e di e tere bota.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Thu 15 Dec 2011 - 22:42
Shqiptari urren shqiptarin jo vetem ne emigrim po edhe ne shqiperi...ne per thashetheme jemi te vetmit ne bot,vdesim te flasim keq per te tjeret ..po ketu ne emigrim ka hyr xhelozi e madhe ..pse njeri ka me pun e shpi me te mir se tjetri...E cuditshme !!!!!!!!!!!!!
Shqiptaret i hane kokat e njeri tjetrit . Per fatin tone te keq kjo ka ndodhur ne jete te jeteve . Po te lexojme historine e shqiptareve ata gjithmone i kane bere varrin njeri tjetrit...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sat 17 Dec 2011 - 12:57
Keni harruar te shkruani edhe qe ja fusim njeri tjetrit ne emigrim spiunojm shoku-shokun...........
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sat 17 Dec 2011 - 13:03
Ndersa un do te thoja te kundertetn ne Emigrim e duam njeri-tjetrin dhe me shum se sa ata qe jan ne vendin e tyre,, pavarsisht qe kemi mallin e vendit tone familjeve tona mbahemi gjithmon te lidhur dhe te dashur, gjithashtu ja dime rendesin e cdo gjeje ..ata qe se duan njeri -tjetrin jan ne pergjithsi ata qe jan ne vendlindjen e tyre ...kjo gje kuptohet kur ikim per pushim te duan deri sa i ke gjepat plot dhe po si dhe gja ste njef kush je, ndesa neve ketu si dum per interes sepse te gjith jan njesoj ,,gjithkund ka 50%50 Very Happy
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Sat 17 Dec 2011 - 13:08
esht shum e vertet...njeri tjetrin sdum me e pa me sy,dhe se di se pse...
Sponsored content

Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ? Empty Re: Pse ne shqiptaret nuk e duam njeri-tjetrin ne emigrim ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi