Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Femrat i admirojnë meshkujt që u ngjajnë atyre Empty Femrat i admirojnë meshkujt që u ngjajnë atyre

Tue 20 Dec 2011 - 1:35
Meshkujt te të cilët janë më të dukshme linjat femërore të fytyrës janë të suksesshëm në dashuri, sepse janë më tërheqës për femrat në raport me ‘tipat mashkullorë’.Sipas ekspertëve amerikanë, femrat i preferojnë meshkujt me formë femërore të fytyrës dhe me ngjyrë pak më të errët të lëkurës. Nga ana tjetër, meshkujve u pëlqejnë femrat të cilat kanë linja tipike femërore të fytyrës, buzë të trasha dhe sy të mëdhenj.Psikologët thonë se çështja e atraktivitetit është shumë më e komplikuar sa që është menduar në të kaluarën. Edhe pse meshkujt edhe femrat me dukje të zakonshme (femërore dhe mashkullore, respektivisht) konsiderohen joshës, megjithatë janë të rrallë ata nga ky grup që mund të përfshihen në listën e më atraktivëve.Kështu, duke u bazuar në këto të dhëna, ndër meshkujt me fat duhet të jenë Leonardo DiCaprio, Orlando Bloom, David Beckham Steven Taylor, Tom Brady, Dawid Bowie, Mick Jagger, Jude Low etj. /Telegrafi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi