Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Njeriu dhe 140 qentë e tij Empty Njeriu dhe 140 qentë e tij

Fri 6 Jan 2012 - 0:02
Njeriu dhe 140 qentë e tij Article-1301326496827-300x199Për ish kuzhinierin Li Zongwen shoku më i mirë i njeriut vërtetë është qeni, pasi ai kujdeset për më shumë se 140 qenë në shtëpinë e tij në Kinë.Li, 59 vjeçar, është bërë miku më i mirë i qenve pasi adoptoi një numër të konsiderueshëm të qenve të rrugës dhe këlyshëve të braktisur. Ecjet duhet të jenë një ankth i vërtetë në oborrin e tij me gjithë ato jashtëqitje të qenve, shkruan Metro.Të shpëtuar nga rrugët dhe paralarjet e qytetit Wuhan, atyre iu është ofruar një kulm mbi kokë dhe ushqim falas. Kafshët e shpëtuara kanë dëshirë të ulen dhe ta shohin ish kuzhinierin përderisa ai zien në një kazan të madh gjellën e tyre.Vetëm ushqimi dhe qiraja e shtëpisë kushton 5000 Yuan (rreth 480 funte) çdo muaj, e që dhurohet nga njerëzit të cilët i dhurojnë para Lisë. Qentë jetojnë në shtëpi me të prej vitit 2009 ndërsa Li ha edhe darkën i rrethuar nga qentë.Njeriu dhe 140 qentë e tij Article-13
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi