Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune Empty Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune

Sun 15 Jan 2012 - 15:37
Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune 50352SHBA- Meshkujt preferojnë femrat brune, pasi i konsiderojnë më tërheqëse, ndërkohë që në klub i afrohen biondeve. Një studim i i botuar në ‘Scandinavian Journal of Psychology’ ka treguar se meshkujt i vlerësojnë femrat brune si më tërheqëse dhe më kompetente sesa biondet.

Në studimin e bërë nga shkencëtarët amerikanë, një femër ishte dërguar të vizitonte tri klube të ndryshme nate për tri netë rresht. Femra te të trija netët ishte paraqitur me ngjyrë të ndryshme të flokëve, njëherë brune, njëherë bionde dhe në fund me flokë të kuqe.

Studiuesit kishin vënë re se meshkujt ishin afruar vajzës dhe kishin nisur bisedën me të, kur ajo ishte me flokë bionde, gjithsej 60 meshkuj. Kur vajza ishte shfaqur në stilin brune, asaj i kishin ofruar miqësi rreth 42 meshkuj, ndërkohë që më pak sukses kishte korrur kur vajza kishte qenë me flokë të kuqe, pasi i ishin afruar vetëm 18 meshkuj.

Sipas këtyre rezultateve, mund të themi se meshkujt preferojnë biondet. Por, lajmi më i mirë për brunet vjen tani. Studiuesit kishin bërë tri fotografi nga e njëjta femër, në secilën me ngjyrë të ndryshme të flokut, dhe janë rikthyer në klubet e natës për t’i pyetur meshkujt se cila pamje u pëlqen më tepër. Meshkujt kishin vlerësuar femrën si më tërheqëse kur ajo ishte me ngjyrë floku më të errët. Sipas autorit të hulumtimit, rezultatet e tilla tregojnë se shijet e meshkujve ndryshojnë.

“Në vitet e 60-ta, kur Xheki Kenedi ishte ideali, brunet u bënë ideal për femrat në përgjithësi. Pastaj, në vitet 70-të dhe 80-të, biondet u bënë ideal” – theksoi ai dhe shtoi se studimi i fundit përsëri tregon ndryshim në preferencat e meshkujve.
(el.me/BalkanWeb)
Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune Spacer
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 47
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune Empty Re: Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune

Sun 15 Jan 2012 - 15:39
une per vete e kam kthyer po me pelqen nje bjonde shume madje
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune Empty Re: Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune

Sun 15 Jan 2012 - 18:38
Edhe une per vete preferoj me shume biondet(natyrale) per mua jane me sensuale.
Sponsored content

Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune Empty Re: Meshkujt më tepër pëlqejnë femrat brune

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi