Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Mihrije Braha tenton të riaktivizojë motrën në muzikë Empty Mihrije Braha tenton të riaktivizojë motrën në muzikë

Sun 29 Jan 2012 - 20:43
Mihrije Braha tenton të riaktivizojë motrën në muzikë Mihrije-lora2-300x200Përfitimet në muzikë siç duket se i ka kuptuar më së miri këngëtarja e njohur, Mihrije Braha, ku përfiton më shumë nëpër koncerte se motra, vëllai, babai apo nëna (këngëtarë) të marrë së bashku .

E motra e Mihrije Brahës, Lora, ka qenë këngëtare e njohur para disa viteve në Kosovë, por pasi u martua dhe u bë nënë, ajo vendosi të largohet nga muzika duke iu përkushtuar më shumë familjes. Këtë vit, Mihrija ka vendosur që të riaktivizojë Lorën në muzikë, duke e sjellë në disa potpuri dhe koncerte së bashku, që nga festat e fundvitit ku performuan së bashku.

Por këtë radhë, Mihrija ishte paraqitur më serioze, jo me fustane të shkurtra dhe provokative. Ato ngjajnë shumë me njëra- tjetrën dhe janë të dyja shumë të bukura. Para disa viteve kanë udhëhequr së bashku disa spektakle nëpër televizionet kosovare, së bashku me Naimin. Duke shfrytëzuar popullaritetin e vet, Mihrija ka vendosur të marrë pas vetes edhe Lorën.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi