Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Në Taivan të vdekurit nderohen duke bërë striptiz

prej Fri 17 Feb 2012 - 1:54
Në Taivan të vdekurit nderohen duke bërë striptiz ShowmortorCeremonitë mortore janë rite të cilat ndryshojnë në varësi të feve dhe kombeve. Ceremonia më e cuditshme është duke u aplikuar së fundmi në Taivan ku të vdekurve u bëhet një nderim mjaft i vecantë… Në këtë vend ju ofrohet shpritrave një shoë me ballerina striptizmi.
Në fakt këto shërbime funerale të cuditshme që ofrohen nga Electric Flower Car dhe janë ekskluziv vetëm për Tajvanin, janë festa të vërteta ku ftohen të gjithë familjarët dhe shoqëria e të ndjerit dhe më pas këndohet , kërcehet ndërsa balerinat që janë të punësuara pranë agjensisë zhvishen nudo.
Ky fenomen është i përhapur më shumë në zonat rurale dhe është pasqyruar në një dokumentar të antropologut amerikan Marc L. Moskowitz.Në Taivan të vdekurit nderohen duke bërë striptiz Strip-taivan


Në Taivan të vdekurit nderohen duke bërë striptiz Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi