Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Ura zhduket brënda 3.5 sekondave (Video)

prej Thu 23 Feb 2012 - 17:03
Ura zhduket brënda 3.5 sekondave (Video) Download-48-150x121Ura “Fort Steuben” ka qënë e vjetër 83 vjet, ndërsa për qarkullim për shkaqe sigurie është mbyllur para tre vjetëve. Autoritetet kanë vendosur për zhdukjen e tërësishme të kësaj ure.

Vetëm disa shpërthime të vogla kanë mjaftuar që kjo urë e vjetër mbi lumin Ohio, tërësisht të zhduket.Policia, për shkaqe sigurie, ka bllokuar tërë rajonin përreth, ndërsa ura është shembur ditën e djeshme, në orët e mëngjesit.

Në fotografitë dhe video incizimin ndëgjohet dhe shihet se sa mirë është përpunuar demolimi. Në veçanti është interesante xhirimi i ngadalsuar, në të cilin shihet qartë zhvillimi i shpërthimit.

Ura që ka lidhë Steubenville dhe Wirton, ka qënë e gjatë 381 m, ndërsa për demolimin e sajë, sipas shkrimeve të mediave amerikane, janë shpenzuar mbi 2 milion dollarë.

Para disa kohësh, në qytetin amerikan Houstonu, është shembur një ndërtesë prej 20 katësh, e cila brënda 20 sekondave është shëndërruar në një grumbull pluhuri.


Ura zhduket brënda 3.5 sekondave (Video) Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi