Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

 Albin Kurti i dashuruar…në një norvegjeze Empty Albin Kurti i dashuruar…në një norvegjeze

Fri 2 Mar 2012 - 17:34
Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, njeriu më kontravers në skenën politike kosovare, Albin Kurti, përkundër bindjeve të tij partiotike dhe ideve për bashkim kombëtar, ka vendosur që të martohet me një norvegjeze.
Siç raportojn mediat, emri i bashkëshortes së ardhshme të Kurtit është Rita. Edhe pse emrin sikurse të ishte shqiptare, ajo është gjithçka tjetër pos kësaj, pasi vetëm të dashurin e ka shqiptar. Çifti është njohur në vitin 2007 në Prishtinë dhe Kurti nuk ka nguruar që të flasë për lidhjen me Ritën.

“E dallova herën e parë. Por, nuk kishte dashuri në shikim të parë. E di që do të martohem, por kjo ka pak rëndësi. Ajo është gruaja e jetës time dhe martesa nuk do e bëj më të rëndësishme. Ta njohësh atë e kupton se çfarë fati kam unë”, u shpreh Albini.

Kurti i cili siç e shihni e vlerëson Ritën me fjalët që çdo femër i ëndërron, thotë se Rita e ka mësuar mirë gjuhën shqipe dhe pret që ajo të integrohet shpejt në jetën dhe realitetin e Kosovës.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi