Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Fri 9 Mar 2012 - 3:33
Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] 282081_150776734999285_107553492654943_300284_2528974_n1-300x196Ish nje vajz e vogel,e brisht,e sinqerte. . .kish 1 familje te mrekullueshme e bente 1 jet te qet. . .njeher ne fb me 1 djal zuri miqesi.u ben shum te afert,e paster ish ajo shoqeri. . .kalonin shum bukur e bashk shum koh shpenzonin.flisnin per cdo gje,njeri tjetrin keshillonin. . .dalngadal kjo miqesi u kthye ne dicka me shum.dhe pse kurr s’ishin par,as live s’kishin bisedu. . .kaluan disa kohe kaloi rreth 1 vit.sa që me padurim vendosen te takohen 1 dit. . .kur vajza e pa,e veshtroi e deshperuar.ajo se dinte qe djali kish qen i PARALIZUAR. . .ai e shihte me sy te dashuruar. e sikur i lutej:”me fal që më par ste kam treguar”. . .megjithate vajza,per momentin si kushtoi rendesi.dhe pse mbeti e shtangur se si kish then gjë ai. . .ato minuta shum shpejt kaluan.te dy nga njeri tj u mrekulluan. . .kur shkoi ne shtepi,vajza rrinte e mendonte.pse sma tha te verteten,shum gjera imagjinonte. . .e kur folen serish ajo e pyeti menjeher:”pse nuk me tregove te verteten qe ateher?”. . .kisha frik se do te te humbja,iu pergjigj i deshperuar.a do ta pranoje lidhjen me 1 te paralizuar?”. . .vajza filloi te qante,pse duhet te jesh keshtu o shpirti im?a mundesh me u ngrit ne kemb apo ske sherim?. . .
Per dit me radh vajza i mbushte mendjen te kurohej,derisa nje dit djali vendosi te vizitohej. . .kaluan disa muaj,vazhdonin seancat.vazhdonte dhe lidhja e tyre qe se ndanin dot distancat. . .ajo ishte gjithnje aty,me perkushtim e embelsi.me ndihmen e doktoreve e dashurin e vajzes,djali arriti te ece si cdo njeri. . .karrigia me rrota mbeti pjes e se shkuares,mbeti thjesht ender e keqe qe shkoi.tani jeton realitetin e ri, perkrah vajzes qe dashuroi. . .perkrah vajzes qe kurr se brakisi, dhe pse mund ta bente shum leht,perkrah vajzes qe e deshi pa kushte, e do e pranonte sido qe te jete. . .


Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Engjelli Embel
Engjelli Embel
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 2575
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia,Udhetimet..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Folen E Engjejve..!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/11/2010

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 11 Mar 2012 - 16:13
Merzitur ouuuu sa rrenqethese,por ka nje fund te lumtur


Kujtimet e tua,copeza pasqyre te thyera ne dyshemen e zemres time,ti dhimbja me e bukur qe adhuroj.
Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] 74537453
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 25 Mar 2012 - 15:46
Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] 482245 Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] 482245 Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] 482245

nuk kam fjal ,,, se jam i lendur ne ket rast vet


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 3 Jun 2012 - 8:11
me shum vemendje e lexova ket shkrim qe ben fjal per te dy te dashuruarit me vjen mir qe ajo vajz ka pas nje shpirt briljant qe mos ta braktis njeriun qe aq shum e ka dasht sepse ajo asht nje gjest shum human siq ka vepru ajo per mjekimin e tij edhe me gjdo kusht ka ber sakrificen e jetes vet ti perkushtoj gjdo mundsi te saj per me qen bashk me personin e palevizshem po zoti i madh ju ka ndihmu atyre qe te jetojn te lumtur me ate dashuri qe neper mes shkronjave te shprehin bashkarisht po ktu ka qen fati i asaj vajze edhe i ati djali qe une ju uroj te dyve jeten ma te lumtur qe te ken po jo vetem ktyre po te gjith atyre qe dashurojn siqerisht ne jet fat e gzime e shendet ju uroj raki
e-harruara
e-harruara
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : -----
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/05/2012

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 3 Jun 2012 - 8:18
edhe pse ne mes te shkronjave qe ka fillu dashurija po ne fakt te lidh diqka te personi binjak qe te jesh me te gjithmon po mbas ni koh kta kokan taku live po thuhet se gjdo njeri ne jet ka fatin e vet te shkruar ne ball ohhhhhhh jeta ka shum shummm sakrific po ta kesh shpirtin e pastert ather sakrifica asht p rezent te luftosh per dashurin e jetes qe zoti ta ka dhuru pa marre parasysh se si jemi se gjdo te mir kur dikujt i afron duhet prekur zemren tende niher e per tjetrin mendon se gjdo gje asht pjes e jetes edhe ky tregim asht pjes e ksaj jete edhe niher nga zemra qe fati i percjellt ne gjdo hap lumturin ezoti e bekoft dashurin e tyre
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 3 Jun 2012 - 8:51
Qenka poezi pse e ke sjelle ne proze ... shume e bukur
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

prej Sun 3 Jun 2012 - 13:47
e bukur dhe shum prekese...dhe duhet then,vajza ka pas nje guxim shum te madh,bravo i qoft sepse un s'besosj se do ja kisha dal...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ] Image
Sponsored content

default Re: Historia me e bukur qe kam lexuar ndonjeher [ histori e vertet ]

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi