Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë Empty 2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë

Tue 20 Mar 2012 - 2:01
Femrat janë gjerësisht të kritikuara për zakonin e tyre të të ankuarit se nuk kanë asgjë për të veshur, kur në të vërtetë dollapi i tyre është duke shpërthyer nga rrobat.Megjithatë, nuk do të ishte një çudi nëse një ankesë e tillë do të ishte e vërtetë, pasi sipas një studimi, dy në tre femra e mban të mbushur dollapin e saj të veshjeve me rroba që nuk i bëjnë më.Sondazhi u krye duke pyetur shumë gra në vende të ndryshme në botë. Shumica dërmuese e vajzave apo grave të intervistuara pranuan se kanë shumë veshje që nuk u bëjnë më, por që nuk i hedhin me shpresën se do të rikthehen në masat e mbajtura dikur.Duke u ndalur tek veshjet specifike, sondazhi tregoi se për një femër, veshjet nga të cilat ato ndahen me më shumë vështirësi janë fustanët e mbrëmjeve dhe xhinset, të cilat kanë gjasa të qëndrojnë në dollap “përjetësisht”, edhe nëse është evidente që nuk mund të vishen më.
”Mbajtja e veshjeve që nuk të bëjnë më është në gjendje që të krijojë probleme të rënda psikologjike”, paralajmëroi një psikologe, e quajtur Linda Papadoupulos.
Anketa u realizua me nismën e një shoqërie bamirëse, që përkrah dhënien e ushqimeve dhe veshjeve falas për vendet e varfëra.
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë Empty Re: 2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë

Tue 20 Mar 2012 - 13:21
as un...
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 32
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë Empty Re: 2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë

Tue 20 Mar 2012 - 13:27
edhe un i mbaj disa rroba edhe pse sme bejn me......
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë Empty Re: 2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë

Tue 20 Mar 2012 - 13:57
E vertet osht, as un nuk i hedh sedo kot i ruaj ne dollap.
Sponsored content

2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë Empty Re: 2/3 femra nuk i hedhin rrobat që si bëjnë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi