Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

 Babai i jep një ndeshkim ekzemplar djalit të tij Empty Babai i jep një ndeshkim ekzemplar djalit të tij

Sat 31 Mar 2012 - 21:59
 Babai i jep një ndeshkim ekzemplar djalit të tij Djali-310x190Çfarë mund të bëjë një prind nëse kap djalin e tij duke vjedhur? Alternativat janë disa, por kjo është ekzemplare. Një baba nga Denveri, SHBA, e ndëshkoi djalin e tij pasi kishte vjedhur 100 dollarë nga kushëriri. Joseph Gonzales e detyroi djalin e tij 12 vjeçar të dilte në rrugë duke mbajtur në dorë një pankartë ku shkruhej: “Jam hajdut, kam marrë para nga një anëtar i familjes”.

Jose qëndroi në rrugë për pesë orë, por babai nuk është mjaftuar me kaq e thotë se do e nxjerrë në rrugë sërish për një ditë të tërë.

Por nëse dikujt i vinte keq për Jose-n, poshtë në pankartë ishte shkruar: “Mos më jepni para”

Gonzales, që e ka rritur i vetëm djalin, thotë se ndeshkim -i do e ndalojë atë që të vjedhë sërish. “Ai është një djalë i mirë. Kjo është hera e parë që bën diçka të tillë. Shpresoj të jetë e fundit”. Babai i jep një ndeshkim ekzemplar djalit të tij Djali-2-310x190
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi