Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Bin Laden nuk ka vdekur, misteri për trupin tij Empty Bin Laden nuk ka vdekur, misteri për trupin tij

Sun 15 Apr 2012 - 11:11
Bin Laden nuk ka vdekur, misteri për trupin tij 20111006_EST_NW01_0089-300x216Wikileaks është rikthyer sërish për të bërë publike sekrete shtetërore dhe lojërat e pushtetit që janë shumë delikate.

Shumë ështe folur këto ditë për më shumë se 5 mijë emaile të marra nga serveri Stratfor, kompani private amerikane që merret me analizat gjeopolitike dhe të inteligjencës, janë bërë publike në faqën e internetit të Assange. Siç është bërë dhe më parë, faqja do të ketë bashkupinim me 25 gazeta në mbarë botën për të përhapur dhe analizuar përmbajtjen e dokumentave.Kompanisë Statfor ju zbulua një shkëmbim emaili në të cilën hedh dyshime për vdekjen e Osama Bin Ladenit,ose çfare u bë me trupin e tij.
Fred Burton që konsiderohet si një prej ekspertëve më të mirë në fushën e sigurisë i shkori një email George Friedman ( krijuesi dhe administratori i kompanisë “Stratfor” ) ” Nëse trupi është hedhur në det, gjë për të cilën dyshoj, është e ngjashme me rastin e Adolf Eichmann. Duam fotografi, mostra ADN, gjurmë dixhitale të gishtërinjve. Trupi i tij është një skenë krimi dhe nuk besoj që FBI dhe Departamenti i Drejtësi do të lejojnë që të ndodhë kjo. ”

Pas deklarimit të presitendit amerikan Obama se Bin Laden ka vdekur, George Friedman dërgon një email : “alpha OBL Siç kemi raportuar, e morrëm trupin me vete” ndërsa email tjetër më vonë ishte : “aplpha trupi është në rrugë për në Dover, në një aeroplan të CIA”kuriozitete
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi