• .-* ¸ ¸.·´¯)¸.·**·.*Teknologjia dhe Shkencat Egzakte të Natyrës*.-* ¸ ¸.·´¯)¸.·**·.

 • Gjeografi & Gjeologji

  Këtu mund të lexoni, po ashtu edhe të postoni materiale që kanë të bëjn me Gjeografin në përgjithësi...
  Nën-Forume:

  119 Temat
  345 Mesazhet
  Mon 24 Nov 2014 - 22:47
  Kushtrimi4 Turisti rus dënohet me 20 mijë euro gjobë dhe 4 muaj burg pse shkroi inicialet te Koloseu
 • Zona turistike

  Të dhënat dhe detajet turistike nga vendi dhe nga bota...
  102 Temat
  180 Mesazhet
  Sun 30 Jul 2017 - 15:28
  Luan_Valikardi Shqipëria, parajsa e fshehur
 • Gjumi Dhe Ëndrrat

  Gjithqka mbi ëndrrat , mund te gjeni ketu.!!
  45 Temat
  121 Mesazhet
  Thu 4 Dec 2014 - 22:49
  Vigani Çfarë ëndërrohet para vdekjes?
 • Astrologji

  Këtu do të gjeni cdo informacion që ka të bëj me këtë degë kaq të mistershme e të bukur të Astrologjisë. Horoskop etj..
  73 Temat
  873 Mesazhet
  Wed 16 Dec 2015 - 23:55
  Luan_Valikardi Horoskopi ditor.....ketu
 • Shkenca dhe Teknologjia

  Në këtë rubrikë do të mundeni të gjeni po ashtu edhe të sillni artikuj të ndryshëm shkencor...
  617 Temat
  904 Mesazhet
  Wed 17 Mar 2021 - 22:09
  Luan_Valikardi SHQIPTARI SYNON TË NDËRTOJË VETURËN MODERNE ''ILLYRIAN PURE SPORT'' 16.01.2021
 • Biologji & Kimi

  Ketu mundeni te sillni cdo gje qe i perket biologjise edhe kimise
  149 Temat
  158 Mesazhet
  Fri 14 Mar 2014 - 0:10
  Albo Si filloi jeta në Tokë?
 • Fizikë & Astronomi

  Teori, arritje, probleme fizike dhe astronomie. Qielli dhe yjet.
  331 Temat
  447 Mesazhet
  Wed 21 Jan 2015 - 23:38
  Anabel Sinjal transmetimi nga 5.5 miliard vite dritë distancë
 • Matematikë & Gjeometri

  Probleme, teorema dhe ndihmë nga anëtarët.
  9 Temat
  48 Mesazhet
  Fri 20 Jun 2014 - 1:42
  Tironci Sa majmun kishte tufa ?
 • Arkeologji & Antropologji

  Arkeologet ne kerkim te thesareve dhe permbajtja e lashtesis Shqiptare
  109 Temat
  134 Mesazhet
  Thu 10 Jul 2014 - 21:39
  Anabel 5 “sekretet” që na bëjnë njerëz
 • Mitologji

  Mitet qe linden ne etapen e hershme te historise njerezore si tregime per perendite, heronjte legjendare, per ngjarjet me te rendesishme te kohes etj. (Mitologjia eshte shkenca qe studion mitet, prejardhjen e tyre dhe vecorite e pasqyrimit te realitetit ne to.) Gjithcka mbi mitologjine,Shqiptare dhe a'te Huaj
  35 Temat
  57 Mesazhet
  Mon 13 Jul 2015 - 14:31
  Durrsaku Gjendet nje sirene deti e vdekur
 • X-Files - Fenomene Paranormale

  Ato qe shkenca nuk ka arritur ti shpjegoje ...Tek ky forum mund të flasim për të gjitha ato fenomene të cilat për një arsye ose një tjetër mbeten enigmë dhe të pashpjegueshme.
  144 Temat
  266 Mesazhet
  Mon 15 Dec 2014 - 19:56
  Durrsaku I besoni Ufo-t nje shqiptar ka bere nje Video para shtepis se tij…
 • Enigma & Mistere

  Misteret e pazgjidhura te Universit, enigmat me te cuditeshme dhe kuriozitete intriguese te botes qe na rrethon
  Nën-Forume:

  407 Temat
  685 Mesazhet
  Mon 2 Mar 2015 - 16:46
  Erisa Fëmija 3 vjeç, rimishërohet, njeh personin që e vrau dhe gjen eshtrat e tij
 • 11 Temat
  15 Mesazhet
  Fri 30 Jan 2015 - 22:39
  Durrsaku Meksika zbulon artefakte të fisit Maya: Dëshmohet kontakti i njerëzve me jashtëtokësorët (Foto)
 • 39 Temat
  75 Mesazhet
  Sun 27 Jul 2014 - 9:09
  Tironci Brenda 20 vjetësh do të takojmë alienët
 • 5 Temat
  18 Mesazhet
  Mon 6 Jan 2014 - 21:19
  Anabel Si do të jetë bota në 2064-ën ?
 • Mesazhe të rejaMesazhe të reja
 • Asnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri
 • Forumi është KyçurForumi është Kyçur
Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 638657 artikuj
Forumi ka 2529 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri Matildaluca