Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

Si te behemi Hacker ??? Empty Si te behemi Hacker ???

Mon 16 Apr 2012 - 23:38
Si te Behemi Hacker...?
Si Te Behemi Hacker
Shumica prej nesh jemi shumë kureshtar për të mësuar Hacking dhe duam
të bëhem një Hacker, por duhet te dim të fillojmë. Nëse ju jeni në të njëjtën situatë, atëherë ky është vendi i duhur për ju.

E përditshme kam marrë shumë e-mail ku njerëzit më pyesin, juve Si do të bëhet një Hacker?. Në fakt kjo pyetje nuk është e lehtë të përgjigjen, sepse, thatë është një art që nuk mund të zotërohen brenda natës. Ajo kërkon njohuri, aftësi, kreativitet, përkushtim dhe i TIME natyrisht. Gjithkush mund të bëhet një Hacker kusht që ata të mësojnë atë nga bazat. Pra, nëse ju doni të bëheni një haker, atëherë të gjitha që ju duhet është një burim i mirë që do t'ju mësojë thatë nga bazat.


aftësitë Çfarë duhet të bëhesh një Hacker?

Nuk ka magji që të bëhet një Hacker, por si çdo gjë tjetër që është i vlefshëm që duhet përkushtim, një vullnet për të mësuar. Kjo është më e rëndësishme që të ketë një njohuri të mirë të temave të tilla si sistemi operativ dhe atë, duke punuar s, Rrjetet kompjuterike, siguria kompjuterike dhe e Programimit natyrisht. Ajo, jo s të jetë e mundur të bëheni një haker brenda natës. Të gjitha që ju duhet është një burim i mirë për të filluar nga bazat.


Cila është mënyra më e mirë do të bëhet një Hacker?

Mënyra më e mirë për t'u bërë një Hacker është për të filluar nga bazat. Ju keni për të zotëruar bazat për të ndërtuar një themel të fortë. Dhe një herë kjo është bërë ju, te gjithe të jetë në një pozicion për të shqyrtuar ide të reja dhe të fillojnë të mendojnë si një Hacker.

Ekziston disa libra në treg që të mësojnë se Hacking, por për fat të keq, kjo kërkon një grup të aftësive të para-vendosura dhe njohuri për të kuptuar konceptet shpjeguar në libër. Gjithashtu këto nuk janë të destinuara për fillestar që qe nuk din asgjë për pirateri. Unë kam gjetur një libër të shkëlqyer për fillestar. Ky libër është hapi i parë për të përmbushur ëndrrën tuaj për t'u bërë një Hacker. Po, ky është burimi i duhur për fillestar që janë të interesuar për të mësuar thatë nga bazat. Gjë e mirë për këtë libër është, çdo njëri mund të kuptojnë konceptet e paraqitura pa nevojë për ndonjë njohuri paraprake.

Libri quhet The Hacker\'s Underground Handbook
dhe mund ta shkarkoni ketu:
Code:
http://www.ebook3000.com/The-Hacker-s-Un...27319.html
[/php]
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi