Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Varfëria ekstreme/ Trafik klandestinësh SHQIPTARË në Greqi si në vitet ’90

prej Fri 20 Apr 2012 - 3:00
Varfëria ekstreme/ Trafik klandestinësh SHQIPTARË në Greqi si në vitet ’90 3f392_depresionTë kapur nga paniku i varfërisë dhe mjerimit në vendin tonë,shqiptarët …po vazhdojnë të kalojnë në mënyrë të paligjshme në Greqi,edhe pse shteti fqinj kaloi dhe po kalon vështirësi financiare.Për vetë faktin se policia greke ushtron kontroll të rreptë në doganë dhe çdo ditë kthehen mbrapsht dhjetëra shqiptarë,pasi u mungon garanci nga Greqia,ose nuk “i mbushin syrin” policit grek,shqiptarët vazhdojnë të kalojnë në mënyrë të paligjshme në Greqi,për të siguruar sado pak para që të mos vdesin fëmijët e tyre nga uria në Shqipëri.Gjatë mbrëmjes së kaluar është arrestuar në Igumenica një shqiptar,i cili në automjetin e tij kishte një bashkëkombasin e tij ,që nuk dispononte dokumenta.Policia greke vërtetoi se para makinës së shqiptarit,ishte një tjetër makinë që kontrollonte rrugën për postbllok ,por mesa duket nuk mundën ti shpëtojnë policisë.
Gjatë kontrollit ,në makinë është gjetur një kartë identiteti dhe një leje drejtimi automjeti bullgare falso.


Varfëria ekstreme/ Trafik klandestinësh SHQIPTARË në Greqi si në vitet ’90 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi