Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 7 Jul 2010 - 16:00
Cfare eshte paraja per ju? A jeni materialiste apo jo? Sa te lidhur jeni me te? Mendoni qe me mire eshte te dish si ti fitosh e shpenzosh apo thjesht te kesh e te tjerat vijne vete?


 Cfare eshte paraja per ju?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Elvira-
Elvira-
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 77
<b>Hobi</b> Hobi : Gjdo gje e mire
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Schweiz.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2010

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Thu 8 Jul 2010 - 19:04
Eshte diçka e domosdoshme por e pavlere perballe ndjenjave humane
Karamelica
Karamelica
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3517
<b>Hobi</b> Hobi : Noti!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne hene me yjet !!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Tue 16 Nov 2010 - 15:52
Perderisa jetojme ne nje bote materialiste paraja eshte e domozdoshme!
Qe te jemi sa me realist paraja eshte ajo e cila ne ditet e sotme te jep dituri e te ben te ecesh me kohen!Po te shikosh vendet e varfera analfabetizmi eshte ne % te larta shume dhe kjo ndikon nga mungesa e parese!Por ka momente qe ulem dhe mendoj se para shendetit paraja nuk eshte asgje.Po e vertete asgje ndoshta nuk eshte,por perseri vazhdoj mendimet e mia dhe me kujtohen raste nga familje shume te varfera qe i kan humbur njerezit e tyre ne mungese te parave sepse nuk kan pasur lek per kurim,kurse njerez nga familje te pasura kane shpetuar,dhe shpetimtari i tyre ka qene paraja qe eshte vene ne levizje per te pasur cdo gje mjekesore qe duhet!

Nejse se u zgjata si shume ndoshta,por une kam mesuar te kenaqem me aq sa kam(edhe pse jam koshiente qe kam me shume se disa dhe me pak se disa).


Në qoftë se njerëzit flasin prapa krahëve të mi, atëherë kjo do të thotë që unë jam një hap përpara tyre...!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Tue 16 Nov 2010 - 16:02
luan nje rol mjaft te rendesishem ne jeten tone e kemi nevoje por jo patjeter kryesor...


 Cfare eshte paraja per ju?  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 12:30
Paraja është si lupa zmadhuese: nëse je njeri i mirë, ajo të zmadhon mirësinë e nëse je njeri i ligë të zmadhon ligësinë


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my Cfare eshte paraja per ju?  Zemer beats for ALLAH
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 12:32
jo gjithcka por duhen


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Cfare eshte paraja per ju?  1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Engjelli_blu
Engjelli_blu
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 463
<b>Hobi</b> Hobi : te acaroj te tjeret
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne boten e dashuri edhe urrejtjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/02/2012

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 12:45
ajo qe me ben te mbyll hallet ne fund te muajit asgje me sh Cfare eshte paraja per ju?  568197611


kam vetin e pasqyres... me genjen te genjej.... me buzqesh te buzqesh... zgjidhe ti si do te sillem...


budallenjte mire qe nuk kane brire se vallaj te vrisnin
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 14:37
AJO TEK E CILA GJEME NGUSHELLIM...........
NUK ESHTE GJITHSHKA NE JET POR .........PA TE SBEHET JETA..........
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 14:48
Paraja eshte si femra gjithkujt i bie ne dore...

Por cfare te beshe qe ka vlere te madhe por jo cdohere ne radhe te pare..Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Wed 29 Feb 2012 - 16:20
mjet jetese

por paraja e tepert shthurje


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 Cfare eshte paraja per ju?  1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Thu 1 Mar 2012 - 10:02
dica qe nuk mun jetohet pa to


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

 Cfare eshte paraja per ju?  N
Mirsa
Mirsa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 137
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/07/2013

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Fri 14 Mar 2014 - 13:14
Ndonjeher gjithqka, e ndonjeher para ska fuqi per asgje.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sat 15 Mar 2014 - 7:06
Mire eshte ,te kesh e mos te mbarohen.
aurela
aurela
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 85
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne kotec me qenin
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/04/2012

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sat 15 Mar 2014 - 17:03
GJITHCKA DHE ASGJE
alkimistti
alkimistti
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 9
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/03/2014

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sun 30 Mar 2014 - 16:29
ne kohen qe jetojmi edht e domozdoshme
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sun 30 Mar 2014 - 16:52
Mjet per te jetuar..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
 Cfare eshte paraja per ju?  J5zhxd
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sun 30 Mar 2014 - 22:04
Jetes.
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Mon 31 Mar 2014 - 16:05
Sherr per ate qe jep,dhe I kerkon perseri
delfina
delfina
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2014

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sat 10 May 2014 - 16:33
Nje cope leter.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sat 10 May 2014 - 22:32
Asgje .


Edituar për herë të fundit nga Princesha në Sat 10 May 2014 - 22:46, edituar 1 herë gjithsej
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

prej Sat 10 May 2014 - 22:45
pjese e jetes


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Sponsored content

default Re: Cfare eshte paraja per ju?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi