Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Google më e famshme se Apple, Facebook, dhe Twitter Empty Google më e famshme se Apple, Facebook, dhe Twitter

Sat 21 Apr 2012 - 3:41
Google më e famshme se Apple, Facebook, dhe Twitter Google-me-popullor-se-Apple-Facebook-dhe-Twitter-300x200Një studim i bërë nga ABC News dhe The Washington Post tregon se Google është kompaniateknologjike më e popullarizuar dhe e njohur se Apple, Facebook, dhe Twitter.

Sondazhi i bërë zbulon se 82% e Amerikanëve kanë një opinion favorit për Google, dhe 53% të tyre shprehin një favorit të fortë për gjigandin G. Vetëm 9% e njerëzve kishin një opinion jo favorit për kompaninë e Mountain View-së.

Gjigandi tjetër, Apple, vijonte me 74% favoritë, por megjithatë, 13% e njerëzve kishin një opinion jo të fortë për Apple, dhe vetëm 37% shprehën favorit të fortë.

Facebook dhe Twitter dolën me 58% dhe 34% respektivisht. Facebook kishte një përqindje prej 28% me një opinion jo të fortë, kurse 36% ishte opinioni jo i fortë për Twitter.

Ky studim u bë nga 28 Marsi deri më 1 Prill, dhe 1.007 njerëz morën pjesë në sondazh.
Arvaniti
Arvaniti
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 157
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shkup
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2012

Google më e famshme se Apple, Facebook, dhe Twitter Empty Re: Google më e famshme se Apple, Facebook, dhe Twitter

Sat 21 Apr 2012 - 12:25
Google esht mrekulli
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi