Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Makinat më të shpejta në botë

prej Wed 25 Apr 2012 - 13:54
Makinat më të shpejta në botë MakinateshpejtaKemi përzgjedhur për ju dhjetë makinat të cilat konsiderohen si më të shpejtat në botë.
Makinat më të shpejta në botë A1Bugatti Veyron Super Sport

Bugatti Veyron Super Sport ka arritur të thyen rekordin e Ginisit pasi që ka një shpejtësi të lartë prej 431 km / h ose 268mph.Bugatti Veyron Super Sport, varësisht nga detajet e prodhimit do të kushtojë rreth $ 2,4 apo 2.600.000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A2Hennessey Venom GT

Hennessey Venom GT shkon nga 0-60 mph në 2,5 sekonda. Nëse ju doni të shkoni në 200 mph, atë do ta arrinit vetën për 12.8 sekonda. Normal që shpejtësia kushton dhe kjo veturë kap çmimin prej rreth 1.000.000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A3Koenigsegg Agera R


The Koenigsegg Agera R kap 260 mph për 2,9 sekonda, kurse modeli i ri i cili do të del vitin e ardhshëm do të ketë një shpejtësi maksimale prej 273 mph. Çmimi për modelin e 2013 nuk është njoftuar ende.
Makinat më të shpejta në botë A4SSC Ultimate Aero

The Ultimate Aero, është bërë nga SSC Amerika e Veriut, dhe kjo supermakinë,shkon nga 0-60 në 2.78 sekonda dhe ka një shpejtësi maksimale të testuar 257.4 mph. Çmimi i saj kap vlerën e rreth 650,000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A5Saleen S7 Twin Turbo

The Saleen S7 Twin Turbo është me dy dyer, atë e ka projektuar Steve Saleen, dhe kap shpejtësinë prej 250 mph. Kurse kjo veturë ka çmimin prej 585.000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A6Koenigsegg CCX

Koenigsegg me CCX ka 806 kuaj-fuqi dhe do të arrin deri në 245 mph dhe kushton vetëm 550,000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A7McLaren F1


The McLaren F1 shkon deri në 240 mph dhe e arrin këtë shpejtësi për 3.2 sekonda. Kjo makinë kap çmimin prej 970,000.
Makinat më të shpejta në botë A8Zenvo ST1

Kjo është makina e parë e dizajnuar nga Danezët dhe ka shpejtësinë 233 mph, kurse çmimi i saj është 1.8 milion dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A9Noble M600

Noble M600 është veturë britanike me shpejtësi 225 mph dhe çmimi i saj është 330.000 dollarë.
Makinat më të shpejta në botë A10Gumpert Apollo

Gumpert Apollo e cila u prodhua në vitin 2005 kap shpejtësinë prej 225 mph dhe ka çmimin prej 300 mijë deri në 450 mijë dollarë.


Makinat më të shpejta në botë Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Arvi
Arvi
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Postime</b> Postime : 2626
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Makinat më të shpejta në botë

prej Fri 18 May 2012 - 11:57
Bugatti... makina me e shpejte ne bote..
Makinat më të shpejta në botë 4483770005_c72b21ed2b_z


Makinat më të shpejta në botë Happy-New-Year-2013-Wishes-Languages
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi