Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Merimanga kap në rrjetën e saj dhe ha një gjarpër gjigand! Empty Merimanga kap në rrjetën e saj dhe ha një gjarpër gjigand!

Wed 25 Apr 2012 - 21:30
Merimanga kap në rrjetën e saj dhe ha një gjarpër gjigand! A-gjarpri-300x187Me videon që vijon, Australia do të renditet me të drejtë në vendin e parë, si atdheu i insekteve më të tmerrshëm dhe më të “ndritshëm” të planetit.

Një vendas, kite-surfer, i quajtur Ant Hadleigh, regjistroi me kamerën e tij një nga momentet më të rralla për botën e insekteve, kur një merimangë, po gëlltiste një gjarpër.
Regjistrimi u bë në oborrin e shtëpisë së një miku të tij në Queensland.
Gjarpri vazhdojë të ishte i gjallë për një orë rresht, deri në momentin kur ju dorëzua helmit të merimangës.

“Ishte e pabesueshme ajo që shikoja, menjëherë mora kamerën për ta regjistruar. Në fillim, gjarpri tentoi t’i sulej merimangës, por ajo u kthye pas në rrejtën e saj. Unë sigurisht që do vija bast për gjarprin, për mua ai ishte “përbindëshi”, gjithmonë duke gjykuar atë çka dija rreth gjarpërinjve e aq më tepër madhësia e tij”, deklaroi Australiani Ant Hadleigh./albobserver.com/

Ndiqni në vazhdim momentet kur gjarpri bie në rrjetën e merimangës dhe ajo e… përpinë atë:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi