Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Atraksion në Frankfurt, njeriu mister qëndron pezull në ajër, çmend kalimtarët Empty Atraksion në Frankfurt, njeriu mister qëndron pezull në ajër, çmend kalimtarët

Sat 28 Apr 2012 - 14:09
Atraksion në Frankfurt, njeriu mister qëndron pezull në ajër, çmend kalimtarët AtraksionGjithmonë, kurdoherë dhe ngaherë, magjia ka qenë magneti thithës i dëshirës së çudisë njerëzore, etja ndaj të Çuditshmes dhe të pashpjegueshmes, ka tërhequr njerëzit.
Kështu dhe video që vijon, të cilën albobsevrer.com jua ofron atë në përgjigje të etjes së kureshtjes.
Kur themi etje, sigurisht nënkuptojmë befasinë tonë kur gjendemi para dukurive të pashpjegueshme të cilat na zënë “mat”, e qa më tepër kur ato zhvillohen në mes të rrugës ku çdo kalimtarë habitet dhe vrapon pranë saj për ta shijuar atë, e të mësoj se si ajo n ndodh?
Si është e mundur?
Si mundet një njeri të qëndrojë pezull në ajër?
Në cilat fuqi apo mistere ai bazohet për të realizuar një dukuri të tillë?
Sigurisht pyetjet nuk kanë fund, mund të shtohen dhe mund të mos të marrin kurrë përgjigjen e duhur.
Kështu dhe rasti në fjalë, ku në rrugët e Frankfurtit, një njeri po kryente një atraksion magjie, duke qëndruar pezull në ajër i mbështetur vetëm nga një bastun, të cilin e mbante në distancë dhe kurrsesi nuk mund të ishte një mjet mbështetës për të.
Më të shquarit e kësaj teknike, apo të magjisë së bardhë, janë murgjit e Tibetit të cilët e praktikojnë me përsosmëri dhe saktësi të madhe.
Sipas mitologjisë, thuhet se rrënjët e kësaj teknike humbasinë në lashtësinë e Indisë, pra konsiderohet si Magjia Indiane (Indian Magic)
Xhirimi i kësaj video u mundësua nga Besfort Hasanaj Chibis, me anë të telefoni celular të tij./albobserver.com/

Për më tepër ndiqni videon në vijim e cila ngre adrenalinën e çdo kujt në maksimum:
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi