Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Meta në Selanik: Të votojnë edhe emigrantët

prej Sun 29 Apr 2012 - 16:00
Meta në Selanik: Të votojnë edhe emigrantët Hfhfg-300x154LSI ka zhvilluar sot konferencë zgjedhore në Selanik të Greqisë., ku ishte i pranishëm kreu i saj Ilir Meta dhe deputeti Vangjel Tavo dhe 650 delegatë të LSI-së nga Greqia e Veriut.

Konferenca u përshëndet dhe nga Kryetari i Bashkisë së Selanikut, Jani Butari. i cili e vlerësoi liderin e LSI-së për kontributin e tij për forcimin e marrëdhënieve të mira rajonale dhe të fqinjësisë së mirë mes vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Gjithashtu kryebashkiaku i Selanikut, duke i konsideruar vëllezër shqiptarët që jetojnë në Selanik , ka vlerësuar këtë komunitet dhe ka falenderuar ata për kontributin e madh që ata kanë dhenë dhe vazhdojnë të japin në kapërcimin e krizës ekonomike që po kalon Greqia.

“Në jemi vëllezër, ndaj së bashku, fal dhe kontributit që ju keni dhënë dhe vazhdoni të jepni Greqia do të kaloj këtë krizë ekonomike”, është shprehur Butari.

Ndërsa Meta, gjatë fjalës së rastit, duke folur për reformën zgjedhore, tha se qëllimi kryesore është barazia e votës dhe garantimi i ushtrimit të kësaj të drejtë kushtetuese për emigrantët. /F.S/


Meta në Selanik: Të votojnë edhe emigrantët Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi