Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Fiksim apo dashuri???? Empty Fiksim apo dashuri????

Mon 30 Apr 2012 - 2:57
Eshte vene re nje fenomen i cuditshem keto vitet e fundit......Meshkuj te moshave mbi 20 vjec shprehen se kane qellime serioze me vajza minorene kryesisht nga mosha 14-17 vjec ....si i gjykoni deshira te tilla
a eshte normale kjo gje per nje mashkull apo vjen si pasoje e mungeses se nje te dashure perafersisht ne moshen te tij .....keni vepruar keshtu ??????
Sinqeriteti vleresohet
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

Fiksim apo dashuri???? Empty Re: Fiksim apo dashuri????

Mon 30 Apr 2012 - 22:40
Aяjαиα shkruajti:Eshte vene re nje fenomen i cuditshem keto vitet e fundit......Meshkuj te moshave mbi 20 vjec shprehen se kane qellime serioze me vajza minorene kryesisht nga mosha 14-17 vjec ....si i gjykoni deshira te tilla
a eshte normale kjo gje per nje mashkull apo vjen si pasoje e mungeses se nje te dashure perafersisht ne moshen te tij .....keni vepruar keshtu ??????
Sinqeriteti vleresohet

Vet mosha flet per dicka jo serioze dhe une personalisht do ta quaja nje fiksim sesa nje dashuri pasi nje vajz 14 vjece apo dhe 17 vjece akoma ska hap syt e te dal ne jet le me te kuptoj se ca esht nje dashuri apo nje lidhje serioze kshuqe dhe nga ana e meshkujve esht nje fiksim i meomentit qe i pelqen te qendroj me ate vajz pasi cdo gje me an te kohes venitet dhe ndodh qe mashkulli shum shpejt e harron fjalen e tij ..Tani ka dhe raste kur nje lidhje e till ka funksionuar dhe funksionon akoma por kto jan raste te rralla pasi po mar shmbull veten time si te shkoj e ti them nje 17 vjecarje qe une te dua ty seriozisht une dua te krijoj nje lidhje serioze me ty etj etj. Thjesht do ja beja qejfin vetes dhe do i mbushja mendjen asaj per dicka qe nga ana ime sdo egzistonte ...

Jam nje tip qe qellimet e mija tek nje femer i bej te ditura qe ne fillim se cfar pik synimi kam tek ajo dhe dashuria me fiksimin jan dy gjera ejet te kundrta dhe aspak te perafrta me njera tjetren tjeter gje te dashurosh nje femer dhe tjeter gje te kesh fiksim nje femer...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Fiksim apo dashuri???? Empty Re: Fiksim apo dashuri????

Mon 30 Apr 2012 - 22:43
nganjher esht dhe dashuri per ata te shkretit...dashuri ne menyr te tyre,sepse ne ate mosh besoj se asnjher se zbulon dashurin e vertet...nuk din cesht dashuria
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 21456
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

Fiksim apo dashuri???? Empty Re: Fiksim apo dashuri????

Tue 1 May 2012 - 14:06
Gjithmone per te kuptuar dicka duhet te dishe edhe kuptimin e fjales qe shprehet...

Fjala "fiksim" do te thote "fikese" (fike, shuan)...

Fjala "dashuri" do te thote "ndash uri" (te ndash urine, me ate qe dashuron)...

Ndodhia e permendur ne kete teme i pershtatet me shume "fiksimit" se sa "dashurise", sepse ne ate moshe aq te vogel thjeshte shuan kuriozitetin...

Qe te kesh "dashuri" duhet te mund te ndash gjithcka me ate qe dashuron...
Sponsored content

Fiksim apo dashuri???? Empty Re: Fiksim apo dashuri????

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi