Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Cila është ngjyra e flokëve që ju shkon? Ja këshillat e duhura Empty Cila është ngjyra e flokëve që ju shkon? Ja këshillat e duhura

Tue 8 May 2012 - 2:27
Kujt i shkojnë flokët e errëta, po bionde? Doni të ndryshoni ngjyrën, por nuk e dini se çfarë ngjyre ju shkon më shumë? Në fakt, çdo fytyrë ka karakteristikat e saj specifike dhe ngjyra e flokëve varet shumë nga karakteri i personit, si ai i pëlqen t’i bëjë, por edhe me stilin e rrobave që vesh.Ka shumë ndryshime, por është gjithmonë është e mundur të përcaktohet lloji i femrës që mund t’i shkojë ngjyra e zezë e flokëve, nëse ju nuk e gjeni veten në ato karakteristika, atëherë është mirë të zgjidhni një tjetër ngjyrë. Flokët e zinj i përshtaten një femre me karakter të fortë, por edhe pak të egër në fytyre, e tille si Monica Beluçi. Një gjë është e sigurt, flokët e zinj nxjerrin në pa ngjyrën e syve, qoftë ajo e zezë, jeshile, apo blu. Fatkeqësisht sot shohim edhe femra me lëkurë tepër të bardhë që flokët i mbajnë të zeza. Ky është një gabim sepse i nxjerr ato shumë të zbehta në fytyrë.

Ndër arsyet që mund t’u çojnë ju që të zgjidhni ngjyrën e flokëve të zezë është fakti që ato gjithmonë duken si mëndafsh, përveçse ato janë shumë të dredhura dhe në çdo rast janë më të efektshme. Natyrisht, që të bësh flokët e errëta nuk duhet të përdorësh dekolorant, si në rastin kur flokët i kthejmë në biond më të hapur apo më të zënë. Por flokët e errëta ngjajnë më bukur kur janë në harmoni me tiparet tuaja dhe ngjyra e lëkurës.

l.xh/noa.al
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi