Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

Ç’na bën të qeshim gjithmonë Empty Ç’na bën të qeshim gjithmonë

Tue 8 May 2012 - 19:52
Një hulumtim ka treguar se jemi më të lumtur derisa një copë çokollate shkrihet ngadalë në gojën tonë. Ndërkaq, thuhet se buzëqeshja do të shfaqet në fytyrë edhe nëse vetëm e mendojmë çokollatën. Çokollata ndoshta nuk është më e mira për dhëmbët tonë, mirëpo është më e mira për buzëqeshje. Sipasekspertëve britanikë, qeshja është ‘infektuese’, ndërsa ajo që më së shpeshti nxit qeshjen te njerëzit, është qeshja e personit tjetër.Ushqimi i shijshëm dhe miqtë, janë po ashtu lartë në listën e gjërave që shkaktojnë qeshje te njerëzit, ndërsa përkundër njohurive se çokollata nuk është e mirë për dhëmbët, rreth 60 për qind e femrave që kanë marrë pjesë në hulumtim, e kanë zgjedhur çokollatën si arsyen kryesore të lumturisë.Nga ana tjetër, arsye për të qeshur meshkujt kanë gjatë skarës në fundjavë. Studimi ka treguar po ashtu se sa u përket ngjyrave, e verdha është gjithmonë arsye për të qeshur edhe atë për faktin se na kujton diellin.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi