Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Nesta: Lamtumirë Milan! Empty Nesta: Lamtumirë Milan!

Fri 11 May 2012 - 9:51
Nesta: Lamtumirë Milan! Nesta-Alessandro


Alessandro Nesta nuk do të veshë më fanellën e Milanit pas përfundimit të këtij sezoni, por ende nuk dihet e ardhmja e tij pasi mbrojtësi nuk ka nënshkruar kontratë me asnjë ekip tjetër.

“Ky është sezoni im i fundit tek Milan. Ritmi i lartë bën që të mos jem në gjendje të luaj të gjitha takimet dhe nuk e duroj dot stolin. Pas 10 vitesh në klub do të largohem. Kam njohur njerëz të mrekullueshëm dhe kam fituar shumë trofe. Kanë qenë 10 vite të shkëlqyera”, deklaroi qendërmbrojtësi 37-vjeçar në një konferencë shtypi.

Alessandro Nesta ka fituar me kuqezinjtë 2 tituj kampion në Serinë A, 2 Champions League, 1 Botëror Klubesh FIFA, 1 Kupë Italie, 2 Superkupa Europe dhe 2 Superkupa të Italisë.

Gjatë këtyre 10 viteve Nesta e ka të qartë se çfarë do të mbajë mend: “Trajneri Carlo Ancelotti ka qenë më i rëndësishmi në karrierën time, ndërsa fitorja e Champions-it të parë është kujtimi më i bukur me Milanin.”

Futbollisti italian nuk e ka të qartë të ardhmen e tij: “Nuk e di ku do të luaj sepse nuk kam nënshkruar kontratë.”

Mediat italiane gjithsesi flasin për mundësinë e PSG (ku trajner është Ancelotti) ose për një aventurë në SHBA.


Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi