Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Allegri: Milan do të luajë me 3 mbrojtës Empty Allegri: Milan do të luajë me 3 mbrojtës

Fri 26 Oct 2012 - 17:31
Allegri: Milan do të luajë me 3 mbrojtës Allegri-Milan

Milani do të tentojë të dalë nga kriza duke ndryshuar modulin. Massimiliano Allegri do të luajë me 3 mbrojtës ndaj Genoas të shtunën, ashtu siç bëri edhe ndaj Malagës, por kësaj radhe duke shpresuar në një rezultat ndryshe.

“Kam zgjedhur mbrojtjen me 3 pasi dua të përmirësoj fazën sulmuese. Do të vazhdojmë me këtë skemë”, deklaroi Allegri.

Humbja në Spanjë dukej se do të ishte ndeshje e fundit e Allegrit nën drejtimin e Milanit, por Berlusconi dhe Galliani kanë vendosur t’i japin një tjetër mundësi teknikut livornez.

“Ndihem i vlerësuar nga fjalët e Gallianit. Gjithashtu Berlusconi ka qenë pranë nesh sepse e kupton që po kalojmë një moment të vështirë. Nuk kam frikë nga shkarkimi. Mendoj vetëm se si të ringjitemi në klasifikimin e kampionatit dhe të kalojmë fazën e grupeve në Ligën e Kampioneve. Ndaj Genoas është një ndeshje e rëndësishme dhe duhet t’i dhurojmë tifozëve një fitore. Kemi nevojë të përmirësohemi në 30 metrat e fundit”, është shprehur Allegri.

Në lidhje me formën e dobët të Boateng, tekniku italian theksoi: “Besoj se përjashtimi nga ndeshja e Ligës së Kampioneve e ka ndihmuar. Është një lojtar i rëndësishëm dhe jam i bindur që do të rikthehet si më parë. Unë kam shumë besim tek ai.”

Duke folur për Paton, Allegri nënvizoi se minutat që ka luajtur në dy ndeshjet e fundit e kanë ndihmuar: “Ka shumë kohë që nuk luan, por mendoj se frika për një dëmtim tjetër është zhdukur tek ai. Është e domosdoshme për ne që Pato të kthehet lojtari i dikurshëm.”
Milan-Genoa do të luhet ditën e shtunë, në orën 20:45.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi