Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Femra me gjoks te prere!

prej Thu 17 May 2012 - 21:32
Message reputation : 100% (1 vote)
Kanceri i gjoksit tek femrat ka nje perhapje me te madhe se tek meshkujt [sic ju kam thene ka kancer ne gjoks dhe tek meshkujt!].
Gjithsesi gjoksi tek femrat ka dhe nje pamje estetike dhe mungesa e tij mund te krijoj shume pakenaqsi aq femres sa dhe partenerit saj....

Jo te pakta kan qen rastet kur kam digjuar femra te vendosin MOS I PRESIN GJOKSIN per vec faktin se i dashuri/burri/i fejuari/ etj sdo e donte me....
Dhe me lind pyetja?! Ca parteneri eshte ky? Ne vend ti japi kurajo nje femre qe ndodhet ne nje hap shume te rende te jetes [vetem ideja qe ke kancer ne trup te dermon....] jo me te ngelesh vetem

Pse sdi mashkulli te vlersoj ne kete rast femren mbi pamjen e jashtme?!!!!!!!


Po ashtu nje rast tjeter ishte nje femer e cila ka pasur mamane me kancer ne gjoks[ motiv per te cilin dhe ka vdekur mamaja e saj ].
Vendosi te bej nje analize [BRCA- BREAST CANCER] per te pare ca % ka mundesi te bej kancer ne gjoks, rezultati i doli diku 80%

Doktoret e keshilluan te bej mastektomi [te presi te 2 gjokset] ne kete menyre i ulen shancet te bej kete lloj kanceri [duke mare parasyshe % e madh qe ekishte rrezik per te bere kancerin].

E njejta gje mund te ndodhi me kancerit ne miter....Kto mund te hiqen nga trupi.... me te vetmem gje qe ske me shanc te behesh mama natyrale asnjehere....por fiton jeten....

Te dyja [sic te heqesh te 2 gjokset sic dhe mitren] jan nje vendim shume i veshtire..... Ju nqs do ishit para ksaj zgjedhje [larg qoft] si do vepronit?


Si perfundim do shtoja qe kirugjia estetike ka avansuar shume, dhe ne momentin qe e ke trupin e sheruar, mund te ribehet gjoksi.....Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: Femra me gjoks te prere!

prej Thu 17 May 2012 - 21:53
Si perfundim do shtoja qe kirugjia estetike ka avansuar shume, dhe ne momentin qe e ke trupin e sheruar, mund te ribehet gjoksi.....


E bukur si teme po do thoja e une se vertet ka avancuar shume edhe kirurgjia edhe estetika ...po ne ata qe kane para do thoja e ne ata qe kane mundesine te ikin jashte vendit qe ndodhen per arsye se aty ku jetojne asgje me shume s mund te bejne se sa te lene te vuash ...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Femra me gjoks te prere!

prej Thu 17 May 2012 - 22:48
Me trishtojne shume keto artikujt pasi me kujtojne nje person qe vuan nga semundja kanceroze dhe nje situate tjeter.Kanceret ne pergjithesi sidomos ai ne koke shfaqen nga streset(te pakten keshtu degjova ne nje emision) Burrat ne keto raste duhet te dine si tu qendrojne afer grave te tyre.Une kam mikun tim qe ka gruan me kete problem,dhe habitem nga forca qe ka per te perballuar situaten.Edhe ne kohen kur gruaja e tij humbi floket,njerin gjoks,ai e bente ate te ndihej e deshirueshme nga burri i saj...

P.s. Ne Shqiperi fatkeqesisht ca njerez nuk kane fare takt per keto situata e kjo nga injoranca e madhe.


Femra me gjoks te prere! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Femra me gjoks te prere!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi