Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!! Empty Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!!

Fri 18 May 2012 - 21:23
Doktor, kam një problem serioz dhe kam shumë nevojë për ndihmën tuaj! Foshnja ime nuk është as edhe 1 vjeç dhe unë jam përsëri shtatzënë. Unë nuk dua që të kem fëmijë kaq afër me njëri-tjetrin."

Mjeku i tha: "Në rregull, çfarë doni që të bëj?"

Ajo tha: "Dua që t'i jepni fund shtatzënisë sime, dhe unë llogarisë në ndihmën tuaj rreth kësaj."

Mjeku mendohet për pak, dhe pas disa sekondash heshtje i thotë zonjës: "Mendoj se kam një zgjidhje më të mirë për problemin tënd. Madje është më pak e rrezikshme për ju. "

Ajo buzëqeshi, duke menduar se mjeku do të pranojë kërkesën e saj.

Pastaj ai vazhdoi: "Shikoni, në mënyrë që ju të mos kujdeseni për dy foshnje në të njëjtën kohë, le të mbysin këtë që mbani në krahë (fëmiun 1 vjec). Në këtë mënyrë, ju mund të pushoni ca kohë para se tjetri të lind. Nëse mbysim njërin prej tyre, nuk ka rëndësi se cili është. Nuk do të ketë rrezik për trupin tuaj nëse zgjedhni këtë që ke në duar."

Zonja ishte tronditur dhe tha: "Jo doktor! Sa e tmerrshme! Vrasja e një fëmije është krim! "

“E vërtetë”, u përgjigj mjeku. "Por ju duket se jeni dakord me këtë, kështu që mendova ndoshta do ishte zgjedhja më e mirë."

(Mjeku buzëqeshi, duke kuptuar se ai kishte arritur qëllimin e tij.)

Ai e bindi nënën se nuk ka dallim në vrasjen e një fëmije të lindur dhe një që është ende në mitër. Krimi është i njëjtë!


Allahu thotë: “Kush vret një njeri pa të drejtë, sikur ta kishte vrarë gjithë njerëzimin. E, kush bëhet shkak që dikush të jetojë, është sikur ta kishte shpëtuar gjithë njerëzimin.”
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!! Empty Re: Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!!

Fri 18 May 2012 - 21:27
ooooooooooooooo sa mir doktorri ka ber
sikur te thoni gjithet ket apo veproshinnn kshuu
do ishte mrekulli
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!! Empty Re: Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!!

Fri 18 May 2012 - 21:28
e pra...ama ku do i gjesh person qe arrin te te bindin per te kunderten...
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!! Empty Re: Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!!

Fri 18 May 2012 - 23:18
silvana kam ketu ne lagje nji ndodhi pa i ber 18 vite iku hoqi femijen simundi tja heq doktorri femijn pa prind asaj ,, normale paraja ben gjdo gje

ku osht e mira qe ket ksi doktorra gjthkund besoo do i shperbleje me gjdo gje ti bindin mos heqin femijen po te rritet sepse ajo ka ndodh moo por do marin mesim tjert qe mos ndodhin
Sponsored content

Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!! Empty Re: Një grua e shqetësuar shkoi te gjinekologu i saj dhe i tha!!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi