Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Empty Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti

Sun 20 May 2012 - 9:48
Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Chelsea-noa1-300x187

Bajern Mynih humbi sonte në ndeshjen kundër Çelsit në finalen e Ligës së Kampionëve, gara më e madhe e ekipeve futbollistike në Evropë. Finalja u luajt në stadiumin e Bajernit në Mynih dhe pas penalltive që pasuan kohën e rregullt dhe atë shtesë, gjermanët humbën përballë anglezëve.

Pala gjermane shpresonte që të rrëmbente titullin e kampionit për të pestën herë, kurse ekipi anglez e fitoi atë për herë të parë.

Që të dy ekipet kishin mungesë të lojtarëve, si pasojë e masave ndëshkimore që kishin marrë në ndeshjet pararendëse.

Koha e rregullt u mbyll me rezultatin e barabartë 1-1 ku golin e parë e shënoi Bayern dhe vetëm pak minuta më pas barazoi Chelsea me Drogba.

Koha shtesë në të dy pjesët rezultoi pa gola duke detyruar skuadrat të dalin në gjuajtje penalltish.

Ishin gjermanët që nisën penalltitë dhe të parën e kthyen në g9ol.

Kurse e para e Chelsea ishte humbje por menjëherë më pas Bayern humbi një pas një dy penallti kurse anglezët shënuan duke bërë që cikli i penalltive të mbyllet në favor të Chelsea.

Dëshpërim i madh ishgte për tifozët e Bayernit ku në Shqipëri ishin më të shumtë se tifozët e britanikes Chelsea.

Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Chelsea-2noa1-300x221
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Empty Re: Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti

Sun 20 May 2012 - 13:57
Sa keq qe nuk fitoi Bayerni edhe pse kishte shanca por nuk kishte pasur fat...
Toni_1
Toni_1
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 23
<b>Hobi</b> Hobi : Musica
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dikun Neper Kosove
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/05/2012

Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Empty Re: Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti

Mon 21 May 2012 - 3:32
te pa fat bayern'i ,,,, veq fitojn tjeter here
Sponsored content

Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti  Empty Re: Chelsea mund Bayern në shtëpi me penallti

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi