Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë Empty Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë

Tue 22 May 2012 - 17:50
Nje sondazh i ri ka treguar se 15% e njerezve besojne se bota do te perfundoje gjate jetes se tyre.

Po keshtu 10% besojne se jo vetem qe do te ndodhe nje gje e tille por do te ndodhe me 21 Dhjetor te ketij viti, date ne te cilen Kalendari i famshem Maya ndalon. Nuk ka asnje dyshim se diskutimet e shumta ne media si dhe ne filma e dokumentare kane influencuar se tepermi ne perceptimin e njerezve se ka gjasa qe nje ngjarje e tille mund te ndodhe vertet.

“Nese ata mendojne se do te vije fundi i botes nga duart e Zotit, ndonje katastrofe natyrore apo nje ngjarje politike, per cfaredo arsye, nje ne shtate persona mendon se fundi i botes po vjen,” tha menaxheri i studimit Keren Gottfried. “Ndoshta kjo vjen per shkak te interpretimit te medias per Profecine Maya se fundi i botes do te ndodhe ne vitin 2012.”

Gati 15% e njerezve mendojne se botes do ti vije fundi gjate jetes se tyre dhe 10% mendojne se fundi i botes do te jete kete vit sipas Kalendarit Maya.

Nga: Bora, në:
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë Empty Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë

Tue 22 May 2012 - 18:08
Vallai sot u ndje nje lekundje e lehte ketu nga termeti qe ndodhi ne Bullgari ne oren 3 te mengjesit me duket...e na preku e ne po shume pak u ndje...Tani eksperte sjam as panik s'dua te ndjell por qe spo me pelqejne keto shukshu mukshu nje sy qorr e nje vesh shurdh nga politikanet e njerez te medhenj qe flasin neper veshe per mos u degjuar,e keto termetet e shumta qe po ndodhin kohet e fundit edhe bunkeret qe po ndertojne poshte tokes shume shtete per te ruajtur ushqime..Epo jane budallenj ata atehere e sdine cbejne e ne thjeshte i tragjikojme gjerat nga frika..! Neutral
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë Empty Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë

Wed 23 May 2012 - 9:58
besoj qe kishte me qen me mire me u pergadite per te se me mendu kur do te vie ,sepse qe do te vie kjo nuk diskutohet por pyetja duhet te jete sa jemi pergadite ne per ate dite?
Sponsored content

Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë Empty Re: Besimi në ‘Fundin e botës’ është më i lartë se kurrë

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi