Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Empty Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!

Mon 4 Jun 2012 - 12:47
Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Svalbard-300x126Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij!

Svalbard është një ishull në Norvegji, i cili ndodhet midis polit të veriut dhe Grinlandës…
e veçanta në këtë ishull është se ai ka atmosferën më të kthjellët në planetin tonë, gjë kjo që e bënë të veçantë dhe vendin më të përshtatshëm për instalimin e observatorëve për vëzhgime astronomike.

Christian Houge, fotografoi këtë ishull shkencor tejet të bardhë, me pamje të cilat të magjepsin për nga bukuria dhe kthjelltësia e tyre./albobserver.com/Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Svalbard-1Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Svalbard-2Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Svalbard-3Vendi më i kthjellët në planet dhe… observatorët e tij! Svalbard-4
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi