Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Celesat e miqesise Empty Celesat e miqesise

Sat 28 Aug 2010 - 15:59
SI MENDONI CILAT JANE CELSAT QE PERCAKTOJNE FILLIMIN DHE VAZHDUESHMERINE E NJE MIQESIE???
A JANE KETO ME POSHTE DHE KU E SHKALLEZONI VETEN JU???

Fillueshmeria.Çdo person duhet te ndaje me t'jeret emcionet,mendimet,pikepamjet.A jeni ju dikush qe filloni nje lidhje te re miqesore apo jeni i mbyllur ne berjen e miqve te rinj?

2.Pergjigjeshmeria.C'do person duhet te jete i pergjigjshem(jo ne kuptimin i pergjegjshem por pergjigj +shem,pran ne kuptimin e aftesise qe te degjoni te tjeret dhe te pranoni keshilla).A jeni ju i tille?

3.Sekretet personale.Çdo njeri duhet te jape e te marre perceptime personale intime.Sa e lehte eshte per ju te shkembeni me te tjeret perceptimet personal te tipit sekret i brendshem?

4.Ndihma dhe mbeshtetja emocionale.A jeni ju dikushi qe afron ndihme te tille kur te tjeret kane nevoje?

5.Drejtimi i perplasjes mendimore.Çdo njeri duhet te beje te mundur pranimin e kundershtimit.A e urreni ju kundershtimin?A perpiqeni ju ta shmangni ate duke shtypur ndjenjat e tua te brenshme kundershtuese?
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 109
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

Celesat e miqesise Empty Re: Celesat e miqesise

Fri 3 Sep 2010 - 22:23
Ndonjëherë miqësitë zgjasim përtej shekujve,[astaj kam ëndërruar që jeta të jetë e lumtur..Kur jam zgjuar kam kuptuar se jeta është e vështirë...Kam punuar dhe jam bindur..se te vështirësia qëndron lumturia...!!!

Pra aftesi eshte te luftosh mbi pengesat e miqesis,kjo eshte esenca e jetes se njeriut.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Celesat e miqesise Empty Re: Celesat e miqesise

Sun 13 May 2012 - 9:56
Celsat e Miqeis kryesorja eshte Besimi.
Sponsored content

Celesat e miqesise Empty Re: Celesat e miqesise

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi