Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sat 28 Aug 2010 - 22:06
Te nderuar antare do desha te dij mendmin tuaj nese eshte apo jo vendim i drejte ai qe ne kemi marre ?Pra qe kemi emigruar ..Do e shtroj pyetjen time dhe ne nje pike tjeter kulmante .
Si do ishim valle nese nuk do kishim ardhur ne Greqi,Itali,Gjermani ?
Me mire ? Apo me keq ?
Mirpres mendimet tuaja..


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 29 Aug 2010 - 12:35
Me mire ndihemi te merzitur por jemi larg gjerave negative, si dhe dashuria per te afermit eshte shume e me madhe ! Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Icon_biggrin
avatar
Zhaku
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 475
<b>Hobi</b> Hobi : teknollogji
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirana
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 12:52
po per nje far kohe ne qofte se nuk ta jep mundesin shteti jot sa njerez inteligjent kane len atdheun dhe jane kthyer ne vegla pune per shume te huaj vetem te cilet jane trashegimtar te pasurive por qe nuk dine nga lidhet gomari


<br>
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 12:54
apsolutisht jo .por kur shteti yt as te llogarit atehere ste mbetet asgje tjeter vec se duhet te besh dicka qe te mbijetosh
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 14:39
as Shqiperia sesht zgjedhje e duhur kur sdi te na mbaj ne vendet tona...


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 14:57
Message reputation : 100% (1 vote)
Ne nje moment te jetes te duhet te besh zgjedhje dhe zgjidhje ne te njejten kohe,besoj se ky moment per te gjithe eshte shume i veshtire.Veshtiresia qendron ne vet faktin qe shkon per te jetuar ne nje vend te panjohur,ne nje vend ku te mungon mbeshtetja,ne nje vend ku ne cdo moment do ndihesh i huaj ne nje vend ku shikimet raciste te godasin me shume te plumbi dhe ne nje vend ku ti mund te mbijetosh.Nqs ne do te kishin kushte te pershtatshme ku te gjithe shtetasit shqiptar te ndiheshin mire atehere me te drejt do ti gjykonim keto njerez qe lene vendin e tyre, por ne momentin qe niveli i papunesise eshte shume i larte,mbizoteron varferia dhe vendi jone nuk u ofron nje te ardhme te sigurt te rijnve qe presin te fillojne jeten atehere nuk ju mbetet zgjidhje tjeter...Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:00
ne fjalet e mia re Very Happy


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:03
po s ke ku te shkosh aty do bish se eshte vet realiteti shqiptar qe ta ben kete "dhurat" :/Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:06
po do ndodh nese......nese.....e ndoshta kjo nese nuk plotesohet kurr


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:11
cfare do te ndodh?? asgje kjo eshte pergjigja..:/Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:22
do ndodh qe ndoshta dikur ne kthehemi ne shqiperi...por gjithmon me nje nese....qe spo marrim pergjigje


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Ilda
Ilda
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 792
<b>Hobi</b> Hobi : noti & librat
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 07/04/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Sun 10 Apr 2011 - 15:24
kthimi do te ndodhe por kjo nese pak e veshtire me duket... :( e dua shqiperine por jo gjendjen e saj....Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Mon 4 Jun 2012 - 15:33
Te flasesh per zgjidhje te duhur duhet te kesh baza, domethene te kesh provuar te dyja "shanset"!
Personalisht mund te them se ishte ajo e duhura ne kohen qe u nisa une dhe per arsyet per te cilat u nisa une!
Duhet pare gjithashtu kendveshtrimi, nese vihem ne poziten e atyre qe jane atje nuk do thoja kurre qe mergimi esht zgjidhja e duhur sepse numri i deleve ne kope ulet sa here qe dikush largohet!
Nga masa vrasese e mergimtareve nuk u nisen vetem fshatare, katundare, varfanjake por edhe njerez "KOKA".
Mundesite qe i jep qeveria shqiptare njerezve me dije apo me talent, jane poshteruese!
Po ti shohim gjerat ne prizmin e fundit, dalim ne konkluzjonin qe te largohesh nga Shqiperia nuk eshte edhe aq keq!
Jeta eshte lufte per egzistence, dhe per te mbijetuar, ndonjehere duhet te lesh menjane krenarine budallacke apo nacjonalizmin dhe te perqafosh perulesine!


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Mon 4 Jun 2012 - 15:43
Jo!


Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? 6ds9w0
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

prej Mon 4 Jun 2012 - 20:37
Varet nga person ne person...varet nga arsyet qe kan shtuar dike qe te emigroj...
Flas per vetem time,un kam emigruar sepse kisha babin ketu,dhe mendoj qe ishte ne zgjidhje per te bashkuar familjen,mqs ne shqipri nuk kishim nje te ardhme...tani qe kushtet i kemi fiks,mendoj qe idea esht te kthehem ne shqipri,mqs emigrimin,nuk me lejon me qe fitimin te jetoj,por te mbijetoj...keshtuqe mendoje qe ne shum raste,emigracione duhet...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ? Image
Sponsored content

default Re: Eshte emigrimi zgjidhje e duhur ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi