Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Luna
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11704
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Iη sυηsεт
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/10/2010

Koreanët i këndojnë orizit që të rritet më shpejt Empty Koreanët i këndojnë orizit që të rritet më shpejt

Thu 14 Jun 2012 - 23:58
Koreanët i këndojnë orizit që të rritet më shpejt Koreanet__clanak_big

Koreja e Veriut, vendi komunist, është zemëruar për shkak se janë bërë publike disa foto ku zbulohet arma sekrete e vendit të izoluar për rritjen e shpejtë të orizit. Fotot e shkrepura në rajonin Xinyzhou në veriperëndim të vendit tregojnë një bandë duke kënduar serenata për bimët, në mënyrë që ato të rriten më shpejt.

Mediat e Koresë së Jugut thonë se ka nisur një hetim në lidhje me faktin se si janë realizuar fotot dhe kush i ka nxjerrë jashtë vendit.

Këto metoda të kujtojnë Revolucionin Kulturor në Kinë, kur muzikantët këndonin në ferma për të nxitur punëtorët të punojnë më shumë, transmeton tema.

Ndërkohë dje OKB bëri me dije se vendi është në gjendje të mjerueshme. Mësohet se një e treta e fëmijëve në vend kanë probleme nga të kequshqyerit. Shumica e tyre kanë diarre për shkak të mungesës së ujit të pastër./infoglobi/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi